Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÜNİVERSİTELERARASI AKADEMİK KOORDİNASYON TOPLANTISI PERŞEMBE GÜNÜ YAPILIYOR
19 Nisan 2011 Salı Saat 12:57

ÜNİVERSİTELERARASI AKADEMİK KOORDİNASYON TOPLANTISI PERŞEMBE GÜNÜ YAPILIYOR

Üniversitelerarası Akademik Koordinasyon Kurulu’nun 15. toplantısı 21 Nisan Perşembe günü saat 14.30’da Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Lefkoşa, 19 Nisan 11 (T.A.K): Üniversitelerarası Akademik Koordinasyon Kurulu’nun 15. toplantısı 21 Nisan Perşembe günü saat 14.30’da Yakın Doğu  Üniversitesi (YDÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak’ın açılış konuşmasıyla başlayacak toplantıda, başta “Akademik Yükseltilme Kriterleri”nin onaylanması ve Yükseköğretim Yasası uyarınca hazırlanacak tüzüklerin ve oluşturulacak komitelerin görüşülmesi olmak üzere birçok konu ele alınacak.

Üniversitelerde Bologna Eşgüdüm Komitelerinin oluşturulmasıyla ilgili çalışmaların da görüşüleceği toplantıda, ayrıca, diploma denkliğiyle ilgili iki profesörün belirlenmesi ile ilgili de bilgi verilecek.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’de gerçekleştirilen bir önceki toplantının kararlarının imzalanacağı Perşembe günkü toplantıda, uluslararası kuruluşlara üyelikler ile iç kalite güvence konularındaki çalışmalar hakkında da Kurul üyelerine bilgi verilecek.

Bu haber toplam 1810 defa okunmuştur
ÜNİVERSİTELERARASI AKADEMİK KOORDİNASYON TOPLANTISI PERŞEMBE GÜNÜ YAPILIYOR Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans