Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAÜDE TURİZM GÜNLERİ .
19 Nisan 2011 Salı Saat 15:04

DAÜDE TURİZM GÜNLERİ .

Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu (DAÜ-TOYO)’nun düzenlediği “Turizm Günleri” başladı.

Gazimağusa, 19 Nisan 11 (T.A.K.): Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu (DAÜ-TOYO)’nun  düzenlediği “Turizm Günleri” başladı.

Bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Turizm Günleri çerçevesinde DAÜ TOYO önünde kurulan standlarda öğrenciler kültürlerini yansıtma ve ülkelerini tanıtma fırsatı buldular.

Kültür, herkes için spor, sosyal ve çevre olmak üzere 4 ana tema üzerinde yoğunlaşılan Turizm Günleri, bugünün yanı sıra 21, 26 ve 27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

ALTINAY

DAÜ-TOYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Altınay, Turizm Günleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, etkinlikte;  din, dil, ırk ve renk gözetmeksizin dünyanın dört bir yanından gelen kültürleri kaynaştırmayı ve kültürel alışveriş ortamı yaratmayı hedeflediklerini ifade etti.

Altınay, farklı kültürlere sahip öğrencilerin Turizm Günleri kapsamında  yiyecek, içecek, giysi, müzik ve danslarını sergilediklerini belirtti.

Etkinliğin diğer bir temasının spor olduğuna dikkat çeken Altınay, çeşitli spor aktiviteleri düzenlediklerini, fiziki gelişim için sporun çok önemli olduğunu, yaşam boyu eğitim gibi yaşam boyu sporu da herkese önerdiklerini kaydetti.

Turizm Günleri’nde sosyal etkinliklerin de yer aldığını söyleyen Altınay, bu çerçevede öğrencilerin sosyalleşmesi için yürüyüş ve piknik etkinlikleri düzenlediklerini dile getirdi.

Turizm Günleri’nin diğer bir temasının da çevre olduğuna dikkat çeken Altınay, çevre bilincini yaymanın da önemli hedefleri arasında yer aldığını vurguladı.

Altınay,  Turizm Günleri’nin 3 akademisyenin önderliğinde tamamen öğrencilerin organizasyonunda gerçekleştirildiğini de sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 13250 defa okunmuştur
DAÜDE TURİZM GÜNLERİ . Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans