Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SENDİKAL PLATFORM: “120 BİN ELEKTRONİK SAYACIN TEMİNİ VE KURULUMU İHALESİZ VERİLDİ”
19 Nisan 2011 Salı Saat 15:20

SENDİKAL PLATFORM: “120 BİN ELEKTRONİK SAYACIN TEMİNİ VE KURULUMU İHALESİZ VERİLDİ”

Sendikal Platform, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın 20 milyon dolarlık 120 bin elektronik sayacın temini, kurulumu ve altyapı hizmetlerini Kuzey Kıbrıs Turkcell’e ihalesiz verdiğini öne sürerek, niyet ve çerçeve belgesi imzalanarak Kıbr

“HALKA AİT VARLIKLARIN ÖZELLEŞTİRME ADI ALTINDA PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE DİRENECEĞİZ”

Lefkoşa, 19 Nisan 11 (T.A.K.): Sendikal Platform, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın 20 milyon dolarlık 120 bin elektronik sayacın temini, kurulumu ve altyapı hizmetlerini Kuzey Kıbrıs Turkcell’e ihalesiz verdiğini öne sürerek, niyet ve çerçeve belgesi imzalanarak Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun peşkeş çekildiğini savundu.

Platform adına KTOEÖS Genel Başkanı Tahir Gökçebel imzasıyla yapılan açıklamada, konunun, Elektrik Çalışanları Sendikası tarafından Sayıştay Başkanlığı, Hukuk Dairesi ve Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun bilgisine getirdiği belirtilerek, “Bir usulsüzlük varsa ivedilikle incelenmesi ve örgütlerimizle halkımızın bilgilendirilmesinin takipçisi olacağız” denildi.

Halka ait varlıkların özelleştirme adı altında peşkeş çekilmesine karşı birlikte direnileceği kaydedilen açıklamada, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un KIB-TEK yetkilileriyle birlikte geçen ay İtalya’ya gittiğinde, ulaşım ve konaklamalarının Ericsson Telekomünikasyon A.Ş. tarafından üstlenildiği iddia edildi.

Sendikal Platform açıklamasında, İtalya dönüşü 6 Nisan’da ise Bakan Atun, Kuzey Kıbrıs Turkcell ve KIB-TEK yetkilileri arasında niyet ve çerçeve belgesi imzalandığı kaydedilerek, ihalesiz verilen bu projede Ericsson firmasının da yer alacağı savunuldu.

Açıklamada, “Bir gün bedava İtalya’ya gidip dönüşte 20 milyon ABD Doları değerinde bir projeyi ihalesiz peşkeş çekmek için ‘niyet ve çerçeve belgesi’ imzalayanlar, yarın belki de KIB-TEK’i parçalayarak bir kısmını aynı şirkete vermek isteyeceklerdir” iddiasında da bulunuldu.

Bu haber toplam 1975 defa okunmuştur
SENDİKAL PLATFORM: “120 BİN ELEKTRONİK SAYACIN TEMİNİ VE KURULUMU İHALESİZ VERİLDİ” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans