Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BÜYÜKELÇİ  AKÇADAN  DP’YE ZİYARET.
19 Nisan 2011 Salı Saat 18:26

BÜYÜKELÇİ AKÇADAN DP’YE ZİYARET.

TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Büyükelçilik görevine yeni atanmasından dolayı başlattığı ziyaretler çerçevesinde Demokrat Parti’yi (DP) de ziyaret etti.

Lefkoşa, 19 Nisan 11 (T.A.K.): TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Büyükelçilik görevine yeni atanmasından dolayı başlattığı ziyaretler çerçevesinde Demokrat Parti’yi (DP) de ziyaret etti.

Halil İbrahim Akça, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’la, DP’nin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yanındaki yeni merkezinde yer alan görüşmesinin başında yaptığı konuşmada, “KKTC daha güçlü olsun, kendi ayakları üzerinde daha güçlü dursun, Kıbrıs Türk halkı devletine daha çok sahip çıksın; bizim de arzumuzdur. Umarım önümüzdeki dönemde inşallah bunu daha güçlendirecek adımlar atılır” dedi.

DENKTAŞ

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ise, “Yeni binamızda ilk misafirimizsiniz. İnşallah bu yeni bir de başlangıç olur. Zor bir görev. Zor bir dönem. Elimizden gelen katkıyı ve yardımı bu güne kadar tüm büyükelçilerde olduğu gibi yapacağız” dedi.

KKTC ile TC kurum ve temsilcilerinin iyi ilişkileri içerisinde olması gerektiğini belirten Denktaş, “Evimizin sahibi olmalıyız derken, biz kendi devletimize, kendi egemenliğimize, kendi sorunlarımıza bütünüyle sahip çıkma uğraşı içerisinde olan bir parti olarak hareket ediyoruz. Bir art niyetimiz yoktur” dedi.

“Doğru gördüğümüz şeyi söylemekten, bir yanlış varsa onu dillendirmekten de geri durmayız” diyen Denktaş, Halil İbrahim Akça’ya görevinde başarılar diledi ve kendilerine göre yanlışları ve hükümetteki veya muhalefetteki parti ve sendikalardaki eksiklikleri duyurarak Büyükelçilikle ilişkileri en yi şekilde yürütmeye çalışacaklarını söyledi.

Bu haber toplam 1777 defa okunmuştur
BÜYÜKELÇİ AKÇADAN DP’YE ZİYARET. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans