Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EROĞLU BAŞKANLIĞINDA,BAKANLAR KURULU TOPLANDI.
20 Nisan 2011 Çarşamba Saat 08:07

EROĞLU BAŞKANLIĞINDA,BAKANLAR KURULU TOPLANDI.

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu başkanlığında toplandı. Eroğlu, Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde Başbakan İrsen Küçük ile bir araya geldi.

EROĞLU, TOPLANTI ÖNCESİNDE KÜÇÜK İLE BİRARAYA GELDİ

“BAKANLARA, MÜZAKERELERLE İLGİLİ BİLGİ VERECEĞİM, GÖRÜŞLERİNİ ALACAĞIM”

“GÖRÜŞME BÜYÜK İHTİMALLE GELECEK HAFTA ÇARŞAMBA GÜNÜ”

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu başkanlığında toplandı. Eroğlu, Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde Başbakan İrsen Küçük ile bir araya geldi.

Başbakanlığa saat 09.30’da gelen Cumhurbaşkanı Eroğlu, Başbakan Küçük tarafından kapıda karşılandı ve bir süre odasında görüştü. Daha sonra birlikte toplantıya indiler.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, saat 10.10 sıralarında başlayan Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde basına yaptığı açıklamada, uzun zamandır kurula bilgi veremediğini belirtti ve bugün müzakerelerle ilgili bilgi vererek  bakanların görüşlerini almak istediğini söyledi.

Hükümetlerin görevinin icraat yapmak olduğunu ve bunu yaparken de zaman zaman tepkilerle karşılaşmasının normal olduğunu, ancak ülke sorunlarının aşılması için gereken kararları gerektiği zamanda almak durumunda olduğunu belirten Eroğlu, kendisinin de ihtiyaç duyulduğunda görüşlerini aktarmak, tecrübelerini paylaşmak durumunda olduğunu kaydetti.

Başlıca görevinin müzakereleri sürdürmek ve halkın birlik beraberliğinin sağlanması yönünde gayret göstermek olduğuna işaret eden Eroğlu, müzakerelerin biraz yavaş ilerlediğini de yineledi. Ekonomi, iç güvenlik ile yönetim ve güç paylaşımı konularında yakınlaşma sağlanmış olmakla birlikte henüz herhangi bir başlığı kapatmadıklarını anlatan Eroğlu, ileriki dönemle ilgili olarak  da kurula bilgi vereceğini söyledi.

Eroğlu, Başbakan Küçük’e daveti için teşekkür ederken, hükümetle birlik ve diyalog içinde olma gayretini sürdüreceğini de vurguladı.

Basının sorularını da yanıtlayan Eroğlu, önümüzdeki günler için yeni bir görüşme tarihi belirlenip belirlenmediği sorusuna karşılık, bu hafta görüşme tarihi belirlenmediğini, yortu nedeniyle Rum tarafında tatil olduğunu, büyük ihtimalle gelecek hafta çarşamba günü liderler görüşmesinin başlayacağını söyledi.

Özel temsilcilerin dün biraraya geldiğini de vurgulayan Eroğlu, iç güvenlik ve yapılan anlaşmaların kayda geçirilmesi konusunun gündeme alındığını kaydetti.

Bu haber toplam 1537 defa okunmuştur
EROĞLU BAŞKANLIĞINDA,BAKANLAR KURULU TOPLANDI. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans