Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SOYER, DOĞU VE GÜNEY DOĞU KÜLTÜR DERNEĞİ’Nİ KABUL ETTİ.
20 Nisan 2011 Çarşamba Saat 15:15

SOYER, DOĞU VE GÜNEY DOĞU KÜLTÜR DERNEĞİ’Nİ KABUL ETTİ.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşayan farklı dil, din ve etnik kökene sahip tüm yurttaşların aynı şekilde değerli olduğunu belirterek, “İnsanlarımız aras

“TÜM YURTTAŞLARIMIZ BİZLER İÇİN AYNI DEĞERDE”

Lefkoşa, 20 Nisan 11 (T.A.K.): Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşayan farklı dil, din ve etnik kökene sahip tüm yurttaşların aynı şekilde değerli olduğunu belirterek, “İnsanlarımız arasında ayrım yapılmasına şiddetle karşıyız” dedi.

CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Doğu ve Güneydoğu Kültür Derneği Başkan ve yönetim kurulu üyelerini bu sabah kabul etti.

Kabulde konuşan Dernek Başkanı İsmet İlkhan, Doğu ve Güneydoğu Kültür Derneği’nin kuruluş amacını anlattı.

Doğu ve Güney Doğu Kültür Derneği’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Soyer ise, Kuzey Kıbrıs’ta ekonomik ve siyasal gelişmeler nedeniyle 1974 sonrasında oluşan farklı duruma işaret ederek, “Bu farklı duruma bağlı olarak Türkiye’nin çeşitli yörelerinden değişik kimliklere sahip insanlarımız Kuzey Kıbrıs’a yerleşmişler ve vatandaş olmuşlardır” dedi.

Bu insanların uzun zamandan beridir Kıbrıslı Türklerle önemli bir birliktelik geliştirdiklerine işaret eden Soyer, “Kıbrıs Türk halkının yurttaşlık temelinde demokratik bir birlikteliği oluşturmuşlardır. Bu birlikteliğin 23 Mayıs ve 1 Temmuz anlaşmalarını temel alan bir çözüme katkı sağlaması bizim dileğimizdir” diye konuştu.

24 Nisan 2004’te yapılan referandumda 74’ten sonra Kuzey Kıbrıs’a gelerek yurttaş olan insanların varlığının da bulunduğunu anımsatan Soyer, bugünkü hükümetin ise kendi çıkarları doğrultusunda keyfi vatandaşlıklar verdiğini kaydet.

Soyer, “ülkede yaşayan dini, dili, kökeni ne olursa olsun tüm yurttaşların aynı değerde olduklarını kaydederek; parti olarak insanlar arasında ayrım yapılmasına şiddetle karşı olduklarını” söyledi.

Bu haber toplam 1864 defa okunmuştur
SOYER, DOĞU VE GÜNEY DOĞU KÜLTÜR DERNEĞİ’Nİ KABUL ETTİ. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans