Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇAĞ - SEN, BELÇA’DA TOPLU SÖZLEŞME İMZALADI
20 Nisan 2011 Çarşamba Saat 15:58

ÇAĞ - SEN, BELÇA’DA TOPLU SÖZLEŞME İMZALADI

Kıbrıs Türk Devlet Çalışanları Sendikası (Çağ - Sen), Belça’da toplu iş sözleşmesi imzaladı.

Kıbrıs Türk Devlet Çalışanları Sendikası (Çağ - Sen), Belça’da toplu iş sözleşmesi imzaladı.

Çağ - Sen’den yapılan açıklamaya göre toplu iş sözleşmesi, 1 Ocak 2011 ile 31 Aralık 2012 tarihleri arasındaki iki yıllık devreyi kapsıyor.

Toplu iş sözleşmesine işveren tarafı olarak Belça LTD Genel Müdürü Varol Öztuğ, çalışanlar adına Çağ - Sen Başkanı Ayşe Davulcu imza koydu.

Belça Genel Müdürlüğü’nde yapılan imza töreni sırasında konuşan Belça LTD Genel Müdürü Varol Öztuğ, ülkenin içinde bulunduğu zor ekonomik koşullarda ve haksız rekabet koşulları içinde piyasada fiyat dengesi olma savaşımı verdiklerini söyledi. Belça çalışanlarının örgütlü bulunduğu sendika ile yaptıkları toplu pazarlık sonunda imzalanan toplu sözleşmenin kendileri açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Öztuğ, toplu sözleşmenin Belça’ya ve çalışanlara hayırlı olması dileğinde bulundu.

Çağ - Sen Başkanı Ayşe Davulcu da konuşmasında, işçi sınıfının kazanılmış haklarını koruma mücadelesi verdiği bu dönemde çalışanların örgütlü mücadelesinin büyük önem kazandığını söyledi.

Belça’nın gerçekte emekçi kesimlerin ortak malı olduğunu kaydeden Davulcu, çalışanların kazanılmış haklarının korunup ileri taşınması yanında, işletmenin gelişip güçlenerek geleceğe taşınmasının da sendika olarak hedefleri olduğunu, bu amaçla çalıştıklarını belirtti.

Ortaya koydukları örgütlü davranış nedeniyle Belça çalışanlarını kutlayan Davulcu, gösterdiği iyi niyet ve uzlaşmacı tavrı nedeniyle Belça yönetimine de teşekkür etti.

Bu haber toplam 1938 defa okunmuştur
ÇAĞ - SEN, BELÇA’DA TOPLU SÖZLEŞME İMZALADI Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans