Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LİONS KULÜBÜNDEN AKÇİÇEK HASTANASİNE BAĞIŞ.
20 Nisan 2011 Çarşamba Saat 16:05

LİONS KULÜBÜNDEN AKÇİÇEK HASTANASİNE BAĞIŞ.

Girne Vatan Lions Kulübü (GVLK) Akçiçek Hastanesi’ne cihaz bağışında bulundu.

Girne Vatan Lions Kulübü (GVLK) Akçiçek Hastanesi’ne cihaz bağışında bulundu.

Bağış, klinik ve servisler ile acil ve ambulanslarda kullanılacak olan ‘monofazik ile defibritör’ aletlerinden oluşuyor.

Bağış, Kulübün geçen Aralık ayında Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu himayelerinde düzenlediği etkinlikten elde ettiği gelirle gerçekleşti.  Sir Dr. Teoman Sırrı ile Halim Şükrü de, aletlerin alımı ile ülkeye getirilmesine katkı koydu.

Bu arada Kulüp hastanenin yarım inşaat halindeki, zemin katta bulunan odaların tamamlanmasına da katkı koyacak.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu’nun da hazır bulunduğu bugünkü törenle cihazlar hastaneye teslim edildi.

Törene,  Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Eroğlu, GVLK Başkanı Nurtaç Ayet,  Başhekim Vekili Baysan Keleşoğlu, Akçiçek Kalkındırma Derneği Başkanı  Dr. Özdemir Berova, Kulüp Kurucu Başkanı İnci Tevfikoğlu, Kulüp üyeleri  ve hastane yetkilileri katıldı.

Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Eroğlu, GVLK Başkanı Nurtaç Ayet ve Başhekim Vekili Baysan Keleşoğlu törende konuşma yaparken, Kardiyoloğ Levent Soyer  de cihazlar hakkında bilgi verdi.

Meral Eroğlu, törenin ardından hastane ile  servisleri de gezerek incelemelerde bulundu.

EROĞLU

Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Eroğlu, yaptığı konuşmada, Girne Vatan Lions ile birlikte hastaneye  cihaz kazandırmalarından duyduğu memnuniyeti belirterek, sözkonusu aletlerin her sağlık kurumunda bulunması  gereken hayat kurtarıcı  cihazlar olduğunu söyledi.

“İngiltere’de yaşayıp KKTC’ye katkı koyan ender kişi” dediği Sir Dr. Teoman Sırrı ile Halim Şükrü’ye katkıları için teşekkürlerini sunan Meral Eroğlu,  yapılmakta olan bağışlara rağmen hastanenin daha katkıya ihtiyacı bulunduğunu kaydetti.

Ziyaretinde hastanede birtakım eksiklikler gözlemlediğini de ifade eden Eroğlu, sivil toplum örgütlerine çağrıda bulunarak hastaneye katkıda bulunmalarını istedi.

KELEŞOĞLU

Girne Akçiçek Hastanesi Başhekim Vekili Baysan Keleşoğlu da, yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Eroğlu’nun himayelerinde gerçekleşen bağışa şahsi ve personel adına şükranlarını sunarak, katkı koyan Vatan Lions ile Sir Dr. Teoman Sırrı ve Halim Şükrü’ye de teşekkür etti.

Dr. Baysan Keleşoğlu, hastane zemin katında  yarım inşaat halindeki odaların da Vatan Lions’un katkılarıyla tamamlanacak olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

AYET

GVLK Başkanı Nurtaç Ayet ise, bugünkü güzel olayın Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Eroğlu’nun himayesinde gerçekleştiğini belirterek, aktiviteye gönülden destek olan Bayan Eroğlu’na  lionslar adına teşekkürlerini sundu.

Kulübün hastaneye katkılarını ilerde de süreceğini ifade eden Ayet, yapacakları katkılarla yarım inşaat halindeki odaları da tamamlamak istediklerini kaydetti

Bu haber toplam 1681 defa okunmuştur
LİONS KULÜBÜNDEN AKÇİÇEK HASTANASİNE BAĞIŞ. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans