Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LTB’NİN FAİZ İNDİRİMİ İÇİN SON 10 GÜN!
20 Nisan 2011 Çarşamba Saat 13:10

LTB’NİN FAİZ İNDİRİMİ İÇİN SON 10 GÜN!

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB), ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeni ile Ocak ayı sonu itibarı ile başlattığı faiz indirimi uygulaması 30 Nisan’da sona erecek.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB), ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeni ile Ocak ayı sonu itibarı ile başlattığı faiz indirimi uygulaması 30 Nisan’da sona erecek.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, 27 Ocak tarihinde Belediye Meclisi tarafından alınan karar uyarınca LTB, 31 Aralık’tan önceki alacaklarının tüm gecikme faizlerini bağışlamıştı.

30 Nisan tarihinde son bulacak uygulama kapsamında vatandaşlar borçlarını belediye veznelerine başvurarak ödeyebileceği gibi bankalardan nakit, kredi kartı veya çekle 6 eşit taksitle ödeyebiliyor.

BULUTOĞLULARI: “GECİKME FAİZİNİ BAĞIŞLAMANIN NE KADAR DOĞRU OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI”

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, ülkede uygulanan faizcilik uygulamasının vatandaşları zor durumlara düşürdüğünü belirterek, belediye olarak bu faizciliğe son vermek için 31 Aralık’tan önceki tüm alacakların faizlerini silme yönünde bir karar ürettiklerini anımsattı.

Vatandaşların geçmiş borçlarını kapatması için önemli bir fırsat yarattıklarını kaydeden Bulutoğluları, bu uygulamayla hem vatandaşın belediyeye olan borçlarını sıfırladığını hem de belediyenin gelirlerinin arttığını vurguladı.

Uygulamanın Nisan ayı sonunda biteceğini dile getiren Bulutoğluları, belediyeye gecikmiş borcu olan vatandaşları bu faiz indiriminden yararlanmaya davet etti.

Faiz indirimi uygulamasının çok başarılı geçtiğini dile getiren Bulutoğluları, çok sayıda vatandaşın bu uygulamadan faydalanarak gecikmiş borcunu ödediğini söyledi. Bu uygulamanın diğer kurum ve kuruluşlara da örnek olması dileğinde bulunan Bulutoğluları, “Vatandaş zaten zor durumda. Bir de uygulanan faizlerle vatandaşın ödeme imkanlarını en aza indiriyoruz. Bu çok hatalı bir uygulamadır. Ülkede yüksek faizciliğe dayanan sistemin daha fazla yaşaması mümkün değildir. Biz belediyede faizciliği kaldırma denemesi yaptık ve ne kadar doğru bir hareket yaptığımız da ortaya çıktı. Hem belediye kazandı hem de vatandaş” dedi.

Bu haber toplam 1838 defa okunmuştur
LTB’NİN FAİZ İNDİRİMİ İÇİN SON 10 GÜN! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans