Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
FİZİK ÇALIŞTAYINA EV SAHİPLİĞİ DAÜ DEN.
20 Nisan 2011 Çarşamba Saat 16:30

FİZİK ÇALIŞTAYINA EV SAHİPLİĞİ DAÜ DEN.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü, “10. Kuantizasyon, Dualiteler ve İntegre Edilebilir Sistemler Çalıştayı”na ev sahipliği yapacak.

Doğu Akdeniz Üniversitesi  (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü, “10. Kuantizasyon, Dualiteler ve İntegre Edilebilir Sistemler Çalıştayı”na ev sahipliği yapacak.

Her yıl farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalıştay, bu yıl 22 - 24 Nisan tarihleri arasında DAÜ Kampüsü’nde yer alacak.

DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, DAÜ Fizik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Halilsoy, çalıştayın, Türkiye’nin gravitasyon ve kozmoloji, matematiksel fizik ve teorik yüksek enerji fiziği alanlarında çalışmalar yapan en seçkin bilim insanları tarafından organize edilmekte olduğunu ve çalıştayın bilim kurulu üyeleri arasında, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyeleri ve TÜBİTAK ödülleri almış isimler bulunduğunu vurguladı.

Çalıştayda görüşülecek konuların, 2010 yılında uluslararası saygın dergilerde yayımlanmış özgün çalışmalardan seçildiğini kaydeden Prof. Dr. Halilsoy,  uzay – zaman yapıları, kozmoloji, yüksek enerji fiziği ve matematiksel fizik konularının da çalıştayda ele alınacağını ifade etti.

Bu haber toplam 1642 defa okunmuştur
FİZİK ÇALIŞTAYINA EV SAHİPLİĞİ DAÜ DEN. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans