Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TAKSİCİLER BİRLİĞİ HÜKÜMETE KARŞI.
21 Nisan 2011 Perşembe Saat 06:48

TAKSİCİLER BİRLİĞİ HÜKÜMETE KARŞI.

Birleşik Taksiciler Birliği, “kaçak taşımacılığın UBP hükümeti ile daha da artış gösterdiği ve son 2 yılda hat safhaya ulaştığı” saptamasında bulunduklarını belirterek, “Bu nedenlerle hükümeti yasaları uygulamaya ya da derh

Birleşik Taksiciler Birliği, “kaçak taşımacılığın UBP hükümeti ile daha da artış gösterdiği ve son 2 yılda hat safhaya ulaştığı” saptamasında bulunduklarını belirterek, “Bu nedenlerle hükümeti yasaları uygulamaya ya da derhal istifasını vermeye davet ediyoruz” dedi.

Birlik Genel Sekreteri Hakan Özkıraç, yazılı açıklamasında, Ulusal Birlik Partisi’nin iktidara geldiği günden bugüne taksicilere verdiği sözler ve vaatlerin hiçbirini yerine getirmediğini ileri sürdü.

Hükümetin verdiği sözlerin kaçak taşımacılığın; otellerin, gazinoların, acentelerin, kiralık araçların yasal olmadan taşımacılık yapmasının önüne geçileceği yönünde olduğunu savunan Özkıraç,  “fakat bunlar UBP hükümeti ile daha da artış gösterdi, bu taşımacılığın son 2 yılda hat safhaya ulaştığını tespit ettik” dedi. Özkıraç sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunlarla birlikte kamu araçlarının vatandaş olmayanlara çalışma izni kullandırılmasıyla  bizim vatandaşlarımızı ekmeğini Güney Kıbrıs’ta aramaya daha fazla mahkum eder oldu.

Ülkemizde kendi vatandaşlarımıza büyük bir sıkıntı getirerek bunlara birde Kıbhas şirketinin de eklenmesi ile 750 tane taksiciye ve bu taksicilerin 4binini geçen nüfusuna sıkıntılı günler yaşatmaya başlamıştır.”

Bu haber toplam 1608 defa okunmuştur
TAKSİCİLER BİRLİĞİ HÜKÜMETE KARŞI. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans