Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER DERNEĞİ, ELÇİLİKLERE YAZI GÖNDERDİ
21 Nisan 2011 Perşembe Saat 11:52

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER DERNEĞİ, ELÇİLİKLERE YAZI GÖNDERDİ

Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Genel Başkanı Ertan Ersan, Kıbrıslı Rum kayıp şahıslara yönelik tek taraflı uluslararası bir kampanya yürütüldüğüne işaret ederek, bazı gerçekleri ve bilgileri hatırlatmak üzere AB Temsilcili

Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Genel Başkanı Ertan Ersan, Kıbrıslı Rum kayıp şahıslara yönelik tek taraflı uluslararası bir kampanya yürütüldüğüne işaret ederek, bazı gerçekleri ve bilgileri hatırlatmak üzere AB Temsilciliği başta olmak üzere adadaki 40 elçiliğe yazı gönderdiklerini açıkladı.

Ersan, yazılı açıklamasında, Rumların “Kıbrıs Cumhuriyeti” tanımını istismar ederek, Rum kayıplara ilişkin tek taraflı kampanya yürüttüğüne dikkat çekti.

Yazıda hem Kayıp Şahıslar Komitesi’nin, kayıp şahısların bulunması, kimliklendirilmesi ve ailelerine teslim edilmesine ilişkin projeye iştirak ederek hem de yalnızca Rumların kayıpları varmış gibi davranmanın iyi niyete aykırı olduğunu vurguladıklarını ifade eden Ersan, halkına düşmanlık telkin eden Rum Kilisesi’nin başı Hrisostomos’un bu tarz ikiyüzlü açıklamalarından örnekler verdiklerini belirtti.

Ersan, derneğin 502 Kıbrıslı Türk kayıp şehidin ailelerini temsil ettiğini ve konuyla ilgili ayrıntıları, elçiliklere gönderilen söz konusu yazıda kaydettiklerini ifade ederek, Kayıp Şahıslar Komitesi’nin çalışmalarını takdir ettiklerini, ancak insani çalışmaların siyasi kampanyalar tarafından engellenmesini hoş görmediklerini belirtti.

Ersan, ailelerin, sevdiklerinin kalıntılarını almak ve dini vecibelerine uygun şekilde defnetmek, uzun süreli acılara son vermek istediğini ifade etti.

Bu haber toplam 1957 defa okunmuştur
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER DERNEĞİ, ELÇİLİKLERE YAZI GÖNDERDİ Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans