Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EROĞLU TÜM 23 NİSAN EKİPLERİNİ KABUL ETTİ.
21 Nisan 2011 Perşembe Saat 09:25

EROĞLU TÜM 23 NİSAN EKİPLERİNİ KABUL ETTİ.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde KKTC’ye gelen Türkiye ve yabancı ülke ekiplerini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde KKTC’ye gelen Türkiye ve yabancı ülke ekiplerini kabul etti.

İngiltere, Ukrayna, Gürcistan, Macaristan, Tacikistan, Rusya, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye’den gelen ekipleri kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Eroğlu, yabancı ülkelerden gelen çocukların KKTC’li çocukların 23 Nisan coşkusunu paylaşmasının önemli olduğunu kaydetti ve katılan tüm ekiplere teşekkür etti.

Türkiye’nin bu etkinliklerde her yıl Kıbrıs Türk halkını yalnız bırakmadığını söyleyen Eroğlu, KKTC’den bazı ekiplerin de kutlamalar için Türkiye’ye gittiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, tanınmamış bir devlet olmanın sıkıntılarını yaşadıkları bir dönemde dünyanın çeşitli yerlerinden çocukların KKTC’ye gelerek kutlamalara katılmasının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

Ekiplerin KKTC’deki günlerini en iyi şekilde geçirmelerini temenni ettiğini söyleyen Eroğlu, yabancı çocuklar ile Kıbrıslı Türk çocukların kuracağı dostlukların gelecek açısından çok yararlı olduğunu,  kaydetti.

Bu günlerin iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirten Eroğlu, eğitimin sadece okulda ders vermekle olmadığını, sosyal etkinliklerin ve çocukların geleceğe hazırlanmasının da önemli olduğunu vurguladı.

İlköğretim Dairesi Müdürü Bumin Paşa da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı KKTC’de de Ulu Önder Atatürk’e yakışır bir şekilde kutlamak hedefiyle bu yıl 13. kez düzenledikleri Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında değişik ülkelerden ekiplerin KKTC’ye geldiğini söyledi.

Ekiplerin bugünkü programıyla ilgili bilgi veren Paşa, akşam saatlerinde İskele’de “Kıbrıs Gecesi” düzenleneceğini ve bu yıl festival kapsamındaki etkinliklerin daha çok İskele’de yapılacağını söyledi.

Paşa, aktiviteleri bundan sonra her yıl değişik bir ilçede yapmayı planladıklarını da ifade etti.

Bu haber toplam 1599 defa okunmuştur
EROĞLU TÜM 23 NİSAN EKİPLERİNİ KABUL ETTİ. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans