Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEMUR - SEN’İN TÜRKİYE KAMU - SEN’E ÜYELİĞİ DOLAYISIYLA İKİ ÖRGÜT ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
21 Nisan 2011 Perşembe Saat 14:41

MEMUR - SEN’İN TÜRKİYE KAMU - SEN’E ÜYELİĞİ DOLAYISIYLA İKİ ÖRGÜT ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Memur - Sen’in, Türkiye Kamu - Sen Konfederasyonu’na resmen üye olması dolayısıyla iki sendika, Memur - Sen binasında ortak basın toplantısı düzenledi.

ILIK: “AYNI İLKE VE HEDEFLERDE BULUŞTUK”

KONCUK: “KKTC’NİN İLELEBET HÜR VE BAĞIMSIZ YAŞAMASININ YOLU BİRLİK VE BERABERLİĞİ MUHAFAZA ETMEKTEN GEÇER”

Memur - Sen’in, Türkiye Kamu - Sen Konfederasyonu’na resmen üye olması dolayısıyla iki sendika, Memur - Sen binasında ortak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında ilk konuşmayı yapan Memur - Sen’in bağlı bulunduğu Hür - İş’in Genel Başkanı Yakup Latifoğlu, Memur - Sen’in Türkiye Kamu - Sen’e resmen üye olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Latifoğlu, kısa konuşmasında, bu üyeliğin Hür - İş’i de Türkiye’de daha güçlü konuma getirdiğini ifade etti.

ILIK

Memur - Sen Başkanı Çelebi Ilık, uzun yıllardır kamu çalışanlarının ekonomik, sosyal ve mesleki hak ve menfaatlerinin geliştirilmesi amacıyla yürüttükleri sendikal faaliyetleri, Anavatan’ın en büyük sendikal konfederasyonlarından biri olan Türkiye Kamu - Sen Konfederasyonu’na üye olarak taçlandırdıklarını söyledi.

İki ülke kamu çalışanlarının aynı problemlerle yüz yüze olduklarını söyleyen Ilık, bu problemlerin çözümünde izlenecek ilkeler ve yolları değerlendirdiklerini, bu anlamda Türkiye Kamu- Sen Konfederasyonu ile aynı ilke ve hedeflerde buluştuklarını tespit ettiklerini ve bir yıldır yaptıkları temaslar sonucunda üyeliklerinin gerçekleştiğini ifade etti.

Üyelik süreci hakkında ayrıntılı bilgi veren ve Türkiye Kamu - Sen yetkilileri ile “kardeş sendikalarına” teşekkür eden Ilık, bu birlikteliğin ilk meyvesi olarak LAÜ yönetimi ve Türkiye
Kamu - Sen yöneticilerini bir araya getirerek, eğitim harcı, yurt önceliği ve yurt fiyatlarının avantajlı hale getirilmesi konusunda bir protokol yaptıklarını, ayrıca, tüm üyelerinin Türkiye Kamu - Sen’in her türlü olanağından yararlanmasını sağladıklarını söyledi.

Ilık, “en önemlisi” olarak nitelendirdikleri her türlü menfaatlerinin korunması konusunda, Türkiye – Kamu - Sen’den destek alacaklarını kaydetti.

ÜLKEDEKİ GELİŞMELER

Ilık, ülkedeki gelişmelerle ilgili değerlendirme de yaparak hükümeti eleştirdi. Ekonomik paketlerin halka rağmen uygulanamayacağını kaydeden Ilık, bu paketlerde çalışan haklarının gaspı, mezarda emeklilik, zamlar olduğunu ancak, ekonominin temeli olan ve ülkeyi bulunduğu ekonomik krizlerden çıkaracak üretim ve pazarlamanın olmadığını savundu.

Sendikalara yönelik saldırılar bulunduğunu savunan ve bunu eleştiren Ilık, hükümet bir yandan zam yaparken diğer yandan hayat pahalılığı ödeneğinin durmasının mantığı olmadığını ifade etti.

Bu siyaset yüzünden ülkede onlarca fabrika ve tesisin kapandığını, ekonomik, sosyal ve siyasal politikaların iflas ettiğini, ülkede her türlü suç oranının arttığını, eğitim, sağlık ve sosyal güvenliğin devlet politikası olmaktan çıkarıldığını savunan Ilık, halkın refahı için hükümetten gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

KONCUK

Türkiye Kamu - Sen Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Koncuk ise açıklamasında, başkan olduktan sonra ilk yurt dışı temasını KKTC’ye yaptığını belirterek, burada karma komite toplantılarına katıldıklarını söyledi.

KKTC temasları hakkında bilgi aktaran Koncuk, buradaki iktidar, muhalefet partileri, kurum, kuruluş ve sendikalarla KKTC’deki ekonomik problemleri ele aldıklarını, taraflar arasında ülkedeki ekonomik sorunların aşılması yönünde fikir birlikteliği olduğunu gördüklerini söyledi.

Koncuk, KKTC’nin ilelebet hür ve bağımsız yaşamasını dileyerek, bunun yolunun birlik ve beraberliği muhafaza etmekten geçtiğini, bağımsız KKTC için bunların vazgeçilmez olduğunu söyledi.

Türkiye - KKTC birlikteliğinin son derece önemli olduğunu vurgulayan Koncuk, buna zarar vermek isteyenlerin KKTC’ye de, Türkiye’ye de iyilik etmemiş olacağını kaydetti.

Memur - Sen’in, konfederasyonlarına üye 13’üncü sendika olduğunu kaydeden Koncuk, sahip oldukları tüm imkanların Memur - Sen üyeleri tarafından da kullanılabileceğini vurguladı.

Koncuk, “Kuzey Kıbrıs’ın milli meseleleri olduğunu “ifade ederek, bu davanın mücadelesini sonuna kadar yapmanın görevleri olduğunu söyledi.

KKTC ile Türkiye’nin hiç bir zaman ayrı olamayacak bir ana - oğul gibi olduğunu kaydeden Koncuk, Memur - Sen ile resmileşen beraberliklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Koncuk, problemlerin çözümünün sağduyulu diyalogdan geçtiğini de vurguladı.

Bu haber toplam 1810 defa okunmuştur
MEMUR - SEN’İN TÜRKİYE KAMU - SEN’E ÜYELİĞİ DOLAYISIYLA İKİ ÖRGÜT ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans