Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÜNVERDİ TÜRKİYE KAMU-SEN YETKİLİLERİNİ KABUL ETTİ!
21 Nisan 2011 Perşembe Saat 15:01

ÜNVERDİ TÜRKİYE KAMU-SEN YETKİLİLERİNİ KABUL ETTİ!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, KKTC’de temaslarda bulunan Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) Başkanı İsmail Koncuk ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, KKTC’de temaslarda bulunan Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) Başkanı İsmail Koncuk ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Çalışma Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Türkiye Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk, görüşmede, KKTC’de bir bayan çalışma bakanının olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni görevinde Bakan Ünverdi’ye başarılar diledi.

Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi toplantısı için KKTC'de sivil toplum örgütleri ile temaslarda bulunduklarını kaydeden Koncuk,  ziyaretlerinin sendikalarla tanışmak ve çalışanların sorunlarını görüşmek açısından da önemli bir fırsat olduğunu  belirtti.

“Kıbrıs davasında sendikaların fikir birliği içinde olduğunu ve  birlik beraberlik içinde  her meselenin üstesinden gelinebileceğini” ifade eden Koncuk, suni gerginliklerle Yavruvatan ile Anavatan  birlikteliğinin ortadan kaldırılmasına kimsenin gücünün yetmeyeceğini  söyledi.

Türkiye Kamu-Sen’in 2 milyon 460 bin üyesi ile Türkiye’de önemli bir yere sahip olduğunu anımsatan Koncuk, KKTC’nin verdiği mücadeleye destek olmak için üzerlerine düşen görevi  yapacaklarını; Kıbrıs’ın, Türk halkı için öneminin büyük olduğunu ifade etti.

KKTC’den Memur-Sen’in sendikalarına üye olduğunu kaydeden Koncuk, Türkiye Kamu-Sen üyelerinin faydalandığı haklardan Memur-Sen üyelerinin de  yararlandığını  belirtti.

ÜNVERDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ise, kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye Kamu Sen gibi büyük bir kitleyi temsil eden önemli bir sendikanın yetkililerinin ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Çalışma hayatında bir kadın bakış açısıyla hareket ederek, tüm kadınları temsil edeceğini kaydeden Ünverdi,  uzlaşı kültürü ve diyalog yoluyla sendikalarla  güçbirliği ve fikir birliği içinde görev yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Ünverdi konuşmasında, “Kıbrıs Türkü olarak  varoluş mücadelemizde Anavatan Türkiye’nin bize verdiği destek belleğimizdedir.  Yavruvatan ile Anavatan et ve tırnak gibidir. Mitinglerle yaratılan suni gerginlikler, Türkiye ile KKTC arasındaki  ilişkiye asla zarar veremez. Sendikalarla iş birliği içinde olmamız bize güç verecektir” diyerek, işbirliği arttıkça ülkedeki sendikaların da üyelerine hizmetinin artacağına inandığını belirtti.

Bu haber toplam 1509 defa okunmuştur
ÜNVERDİ TÜRKİYE KAMU-SEN YETKİLİLERİNİ KABUL ETTİ! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans