Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KÜÇÜK: “RUM YÖNETİMİ’NİN GİRİŞİMLERİ  SAMİMİYETSİZ” DEDİ
21 Nisan 2011 Perşembe Saat 16:03

KÜÇÜK: “RUM YÖNETİMİ’NİN GİRİŞİMLERİ SAMİMİYETSİZ” DEDİ

Başbakan İrsen Küçük, Kıbrıs konusunda sürdürülen müzakerelerde, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ne kadar iyi niyetliyse, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin girişimlerinin bir o kadar samimiyetsiz olduğunu söyledi.

Başbakan İrsen Küçük, Kıbrıs konusunda sürdürülen müzakerelerde, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ne kadar iyi niyetliyse, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin girişimlerinin bir o kadar samimiyetsiz olduğunu söyledi.

Bir kabulü sırasında “bugün Rum basınında Rum Silahlı Kuvvetleri’nin 11 bölgede acil müdahale birlikleri oluşturacağı yönünde bir karar aldığı haberi çıktı, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusu üzerine Başbakan İrsen Küçük, bunun Rumların görüşmeleri sürdürürken samimiyetsiz olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi.

Rumların samimiyetsiz olduklarını her zaman ortaya koyduklarını belirten Başbakan Küçük, “Görüşmecimiz Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, müzakerelerde ne kadar iyi niyetliyse, Rumların yaptığı girişimler masada samimi olmadıklarının bir göstergesidir” dedi.

Türk tarafının görüşmelerin üst sınırının belirlenen bir tarihte tamamlanması yönündeki isteklerini Rum tarafının her zaman reddettiğini vurgulayan Başbakan Küçük, Rumların devamlı bir silahlanma içinde olduğunu, “savunma” başlığı altında saldırı silahlarını güçlendirdiklerini kaydetti.

BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un son yaptığı açıklamalarda, müzakerelere bir üst zaman sınırı getirmeye çalıştığını gösterdiğini, bunun Türk tarafının görüşlerine paralel olduğunu ifade eden Başbakan İrsen Küçük, Rumların bu tavrını devam ettirdiği sürece Kıbrıs’ta masa başında bir anlaşmanın yapılmasının mümkün olmadığını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1739 defa okunmuştur
KÜÇÜK: “RUM YÖNETİMİ’NİN GİRİŞİMLERİ SAMİMİYETSİZ” DEDİ Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans