Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BOZER, KONUK ÇOCUKLARI KABUL ETTİ
21 Nisan 2011 Perşembe Saat 16:53

BOZER, KONUK ÇOCUKLARI KABUL ETTİ

Meclis Başkanı Hasan Bozer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde KKTC’ye gelen Türkiye ve yabancı ülke ekiplerini kabul etti.

Meclis Başkanı Hasan Bozer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde KKTC’ye gelen Türkiye ve yabancı ülke ekiplerini kabul etti.

Heyetlere eşlik eden İlköğretim Dairesi Müdürü Bumin Paşa, bu yıl 13. kez düzenledikleri Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında 10 değişik ülkeden ekiplerin KKTC’ye geldiğini söyledi.

Bakanlık olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Paşa, etkinlikler çerçevesinde 23 Nisan Cumartesi günü her ilçede gösteriler yapılacağını belirtti.

Paşa, bu yıl ülkeye 250 civarında misafir öğrenci geldiğine işaret ederek, misafir heyetlere Kıbrıs Türk halkının misafirperverliğini gösterme adına ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti.

Ekiplerin bugünkü programıyla ilgili bilgi veren Paşa, akşam saatlerinde İskele’de “Kıbrıs Gecesi” düzenleneceğini ve bu yıl festival kapsamındaki etkinliklerin daha çok İskele’de yapılacağını söyledi.

Paşa, aktiviteleri bundan sonra her yıl değişik bir ilçede yapmayı planladıklarını da ifade etti.

BOZER

Meclis Başkanı Hasan Bozer de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı nedeniyle başta Türkiye’den gelen konuk heyetlere hoş geldiniz diyerek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’nın ulu önder Atatürk tarafından çok bilinçli bir şekilde çocuklara armağan edilmiş, çok önemli bir bayram olduğunu vurguladı.

Geleceğin emanet edileceği çocuklara armağan edilen bu bayramın, geleceğe dönük bir yatırım olduğuna dikkat çeken Bozer, çocukların kaynaşması, kültürlerini paylaşarak öğrenmesinin önemini vurguladı.

Geleceğin sahibi olacak çocukların birbirlerine ülkelerini anlatmasının, ileride ülkeler arası ilişkilerin gelişmesi için gerekli olduğunu vurgulayan Hasan Bozer, öğrencilere gerek okul, gerekse ileriki yaşantılarında mutluluk ve başarı diledi.

Konuşmalar sonunda İlköğretim Dairesi Müdürü Bumin Paşa, 13. festivalleri anısına Meclis Başkanı Bozer’e bir tablo takdim etti; Bozer her ekibe meclisin plaketini takdim etti.

Bu haber toplam 1668 defa okunmuştur
BOZER, KONUK ÇOCUKLARI KABUL ETTİ Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans