Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CUMHURBAŞKANI EROĞLU 23 NİSAN ÇOCUKLARIYLA
22 Nisan 2011 Cuma Saat 08:26

CUMHURBAŞKANI EROĞLU 23 NİSAN ÇOCUKLARIYLA

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bugün, Necati Taşkın İlkokulu Müdürü Sami Özverel başkanlığındaki 24 öğrenciden oluşan 23 Nisan çocuklarını kabul etti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bugün, Necati Taşkın İlkokulu Müdürü Sami Özverel başkanlığındaki 24 öğrenciden oluşan 23 Nisan çocuklarını kabul etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) genelinden 24 ilkokuldan öğrencileri temsil eden çocukların ziyaretinin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yapıldığı bildirildi.

Kabulde, Cumhurbaşkanı Eroğlu koltuğunu temsili olarak Şehit Ertuğrul İlkokulu öğrencisi Vedia Özkader’e bıraktı.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yaptığı konuşmada, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, bu günün Atatürk tarafından çocuklara armağan edildiğini ve tüm dünya çocuklarıyla birlikte kutlandığını söyledi.

Eroğlu, çocukların, Cumhurbaşkanı seçilince yaşadığı duyguların ne olduğu yönündeki soruyu, “Seçilince insan seviniyor, ama masaya oturunca varolan sorunları görüp düşünmeye başlıyor” şeklinde yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, ülkede bugüne kadar hiç kadın cumhurbaşkanı olmadığını, dileğinin bir kadın cumhurbaşkanı seçilmesi olduğunu anlattı.

Eroğlu, cumhurbaşkanının görevleri hakkında bilgi vererek, adada bir daha savaş olmaması için Rum Yönetimi Başkanı’yla kalıcı bir anlaşma için görüştüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, cumhurbaşkanının tek görevinin anlaşma yapmak olmadığını, bunun dışında görevleri de olduğunu belirterek, bunlar hakkında bilgi verdi.

Derviş Eroğlu, öğrencilere, bir gün onların da cumhurbaşkanı olabileceğini ifade ederek, “Ama öncelikle okullarınızı bitirmek, bir meslek sahibi olmak, sevilmek ve çalışmak gerekir” dedi.

Bu haber toplam 1796 defa okunmuştur
CUMHURBAŞKANI EROĞLU 23 NİSAN ÇOCUKLARIYLA Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans