Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NORTHERN TRAVEL VE AKMİNA TRAVEL CLUB ,KKTCYE 30 BİN TURİST GETİRİYOR
22 Nisan 2011 Cuma Saat 11:39

NORTHERN TRAVEL VE AKMİNA TRAVEL CLUB ,KKTCYE 30 BİN TURİST GETİRİYOR

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı ile Northern Travel ve Akmina Travel Club arasında “Charter Katkı Sözleşmesi” imzalandı. Sözleşme uyarınca söz konusu tur operatörleri Ercan Havaalanı üzerinden ülkeye 30 bin turist getirmeyi taahhü

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı ile Northern Travel ve Akmina Travel Club arasında “Charter Katkı Sözleşmesi” imzalandı.

KKTC’yi ziyaret eden turist sayısını ve konaklama süresini artırmak amacıyla mevcut ulaşım teşviği uygulamaları içerisinde hazırlanan sözleşme çerçevesinde, 1 Nisan 2011 – 1 Nisan 2012 tarihleri arasında Avrupa ve/veya üçüncü ülkelerden KKTC’ye, KKTC veya TC’de kayıtlı herhangi bir havayolu şirketi kanalıyla charter uçuşları düzenlenecek.

Sözleşme uyarınca söz konusu tur operatörleri Ercan Havaalanı üzerinden ülkeye 30 bin turist getirmeyi taahhüt ediyor.

ÜSTEL

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Bakanlıkta düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, “Turizm Yılı”nın başladığını; yapılan girişimler ve uygulamaya konan projeler ve TC Lefkoşa Büyükelçiliğinin teşviklerde sağladığı katkılarla charter seferlerin başlatıldığını kaydetti.

Üstel, yaz mevsiminin yaklaşmasıyla ülkedeki turist miktarının gözle görülür şekilde arttığının görüldüğünü ve Nisan 2012’ye kadar 30 bin turist hedefine ulaşmayı umduklarını söyledi ve sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

Konuşmanın ardından Akmina Travel Club Direktörü İsmail Abidin, Northern Travel Direktörü Erhan Özerden ve Bakan Üstel sözleşmeye imza koydu.

Bu haber toplam 14365 defa okunmuştur
NORTHERN TRAVEL VE AKMİNA TRAVEL CLUB ,KKTCYE 30 BİN TURİST GETİRİYOR Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans