Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RUMLAR SAVAŞA HAZIRIZ DEDİ!
22 Nisan 2011 Cuma Saat 11:43

RUMLAR SAVAŞA HAZIRIZ DEDİ!

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türk tarafının savaş için değil barış için çalıştığını, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın “Savaşa hazırız” mealindeki açıklamasını seçim arifesinde (kendi) kamuoyuna mesaj olarak

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türk tarafının savaş için değil barış için çalıştığını, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın “Savaşa hazırız” mealindeki açıklamasını seçim arifesinde (kendi) kamuoyuna mesaj olarak gördüğünü bildirdi.

Eroğlu, bugün bir kabulünde gazetecilerin Hristofyas’ın “savaşa hazırız” mealindeki açıklamasını nasıl değerlendirdiği yönündeki sorusunu, böyle bir söylemin ancak Hristofyas’ın kendisine zarar vereceğini söyleyerek yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Biz savaş için değil, yaşayabilir, ebedi bir barış için çalışıyoruz” diyerek, silahlanarak savaştan bahsedilmesinin doğru olmayacağını söyledi.

Eroğlu, bu açıklamayı yapanların kiminle savaşacağı sorusunu sorarak, silahlanma ve savaş düşüncesinin Türkiye’ye karşı düşünülüyorsa “çok cılız” kalacağını; Kıbrıs Türkü’ne yönelik ise bunun da kendisine zarar vereceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, “Tüm bu gerçekler bağlamında bizler, ‘savaşa hazırız’ açıklamasını seçim arifesinde kamuoylarına mesaj olarak görüyoruz” dedi.

Bu haber toplam 1884 defa okunmuştur
RUMLAR SAVAŞA HAZIRIZ DEDİ! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans