Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EROĞLU, DIŞ BASIN BİRLİĞİ’NİN YENİ YÖNETİM KURULUNU KABUL ETTİ
22 Nisan 2011 Cuma Saat 11:59

EROĞLU, DIŞ BASIN BİRLİĞİ’NİN YENİ YÖNETİM KURULUNU KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Dış Basın Birliği’nin Fevzi Tanpınar başkanlığındaki yeni yönetim kurulunu kabul etti.

“KKTC’DEN TÜRKİYE’YE İLETİLECEK MESAJLARIN DOĞRU AKTARILMASI ÖNEMLİ. BUNUN İÇİN DIŞ BASIN BİRLİĞİ’NE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞER”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Dış Basın Birliği’nin Fevzi Tanpınar başkanlığındaki yeni yönetim kurulunu kabul etti.

Dış Basın Birliği Başkanı Fevzi Tanpınar, görüşme öncesi yaptığı konuşmada, önceki hafta yaptıkları genel kurul toplantısında yeni yönetim kurulu üyelerini belirlediklerini; daha şeffaf, hesap verebilir, çağa ve günün koşullarına uygun bir tüzük hazırladıklarını ifade etti ve geçmişte olduğu gibi yeni dönemde de daha etkin, aktif ve sosyal sorumluluklarının bilinciyle çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Dış Basın Birliği’nin geçmiş dönemde başladığı bazı projeleri olduğunu, bunları yeni dönemde de devam ettireceklerini söyleyen Tanpınar, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun geçmiş dönemde kendilerine çok destek verdiğini belirtti. Tanpınar, yeni dönemde de Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun bu desteğinin devamını diledi.

Birlik olarak KKTC’nin dışa açık bir politikası olmasını, KKTC’nin dünyada hak ettiği yerini alabilmesi için gerekenlerin yapılmasını istediklerini ifade eden Tanpınar, KKTC’nin sesini başta Anavatan Türkiye’ye olmak üzere tüm dünyaya duyurabilmesini temenni ettiklerini, kendilerinin üzerine düşen görevi yapmaya hazır olduğunu kaydetti.

Son dönemlerde Güney Kıbrıs’ın KKTC’ye yönelik ciddi bir manipülasyon ve dezenformasyon yaptığının gözlemlendiğini vurgulayan Tanpınar, bunlara karşı gerekli önlemlerin bir an önce alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, Tanpınar’ın başkanlığını kutlayarak, Dış Basın Birliği yeni yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi.

Dış Basın Birliği’nin KKTC’nin sesini Anavatan Türkiye’ye duyurmada önemli bir rol üstlendiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, böyle hassas bir dönemde KKTC’den Türkiye’ye iletilecek mesajların doğru aktarılmasının önemli olduğunu, bunun için Dış Basın Birliği’ne büyük görevler düştüğünü vurguladı.

Özellikle böyle hassas bir dönemde tansiyonu yükseltmek yerine, düşürmeye yönelik haberler yazılması gerektiğini, kamuoyunu doğru yönlendiren, açıklayıcı haberlerin hazırlanması gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Dış Basın Birliği’ne iki ülke arasındaki yanlış anlamaların düzeltilmesi için çok büyük görevler düştüğünü kaydetti.

Belli kesimlerin görüşlerinin, tüm toplumun görüşüymüş gibi aktarılmaması gerektiğine de dikkat çeken Cumhurbaşkanı Eroğlu, geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da Dış Basın Birliği’yle diyalog ve işbirliğinin devam edeceğini vurguladı.

Bu haber toplam 11029 defa okunmuştur
EROĞLU, DIŞ BASIN BİRLİĞİ’NİN YENİ YÖNETİM KURULUNU KABUL ETTİ Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans