Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuklar makam koltuklarına oturdu
22 Nisan 2011 Cuma Saat 16:30

Çocuklar makam koltuklarına oturdu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla temsili olarak makamlara oturan çocuklar, daha güzel daha ileri bir ülke için ellerinden geldiği kadar çalışacaklarını belirttiler.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı koltuğuna oturan Lefke İstiklal İlkoklu öğrencisi Beste Burcu da “görevine okullarda daha sağlıklı bir çevre düzenlemesi ve teorik eğitimden prtaik yönü ağırlıklı olan bir eğitim programı uygulasıyla başladı.”

İlkokul öğrencilerinden oluşan 24 kişilik heyet, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Meclis’i ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı ziyaret etti.

Çocuklar Bozer ve Dürüst’e çiçek takdim etti.

Ziyaret sırasında, çocuklar, makam koltuklarına oturarak yapmak istedikleri icraatları anlattı.

Necati Taşkın İlkokulu Müdürü Sami Özverel, önderliğinde ilk olarak Cumhuriyet Meclisi’ne giden öğrenciler Meclis Başkanı Hasan Bozer’le şeref salonunda ve makam odasında bir araya geldi, ardından da Genel Kurul salonunu gezdi.

Makam odasında, 9 Eylül İlkokulu’ndan Doğa Güneş, Genel Kurul salonunda da Fikri Karayel İlkokulundan Armen Metinkal  “Meclis Başkanı” koltuğuna oturdu.

Koltuğa oturan çocuklar ülkeleri için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

BOZER

Meclis Başkanı Hasan Bozer ise, 23 Nisan’ın en büyük bayramlardan biri olduğunu ve çocuklara armağan edildiğini anımsattı

Çocukların devletin, halkın en değerli varlıkları olduğunu belirten Bozer, “Çocuk demek gelecek demektir” dedi.

Bozer çocukların meclisi ziyaret etmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

DÜRÜST

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ise, öğrencileri kabulünde, Atatürk’ün 23 Nisan’ı çocuklara armağan ettiğini belirterek, çocuklara Atatürk ilkelerini takip etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Çocukların KKTC’ye sahip çıkmak için çok çalışmaları gerektiğini ifade eden Dürüst, kendilerinin çocukların daha iyi imkanları olsun diye ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Gelecekte ülkeyi bugünün çocuklarının yöneteceğine işaret ederek, gelecekle ilgili olarak çocuklara çok güvendiklerini belirten Dürüst, istedikten ve çalıştıktan sonra çocukların başaramayacağı bir şey olmadığını vurguladı.

Kemal Dürüst, makam koltuğuna oturan Lefke İstiklal İlkokulu öğrencisi Beste Burcu’ya da bakan olarak çocuklara neler yapmak istediğini sordu.

Burcu, okulların çevre düzenini daha sağlıklı hale getirmek istediğini ve çocuklara sadece teorik değil pratik de bilgiler verebilecek düzenlemeler yapacağını anlattı.

Çocuklara, Meclis ile Bakanlıkta çeşitli hediyeler de verildi.

Bu haber toplam 1936 defa okunmuştur
Çocuklar makam koltuklarına oturdu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans