Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ATUN,BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİNDE...
24 Nisan 2011 Pazar Saat 19:28

ATUN,BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİNDE...

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun beraberindeki bürokrat ve işadamları ile, İslam Sanayi ve Ticaret Odası ve Birleşik Arap Emirlikleri Ekonomi Bakanlığı tarafından düzenlenen 13. Ticaret Fuarı ve 14. Özel Sektör Toplantısı’na katılma

ATUN VE BERABERİNDEKİ HEYET, 13. TİCARET FUARI VE 14. ÖZEL SEKTÖR TOPLANTISI’NA KATILACAK

ATUN, “KÜÇÜK VE ORTA BOY İŞLETMELERE SAĞLANAN DESTEKLER - TECRÜBE PAYLAŞIMI” KONULU KONFERANSTA KONUŞMA YAPACAK

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun beraberindeki bürokrat ve işadamları ile, İslam Sanayi ve Ticaret Odası ve Birleşik Arap Emirlikleri Ekonomi Bakanlığı tarafından düzenlenen 13. Ticaret Fuarı ve 14. Özel Sektör Toplantısı’na katılmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri’nin Sharjah eyaletine gitti.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Atun başkanlığında bürokratlar ve işadamlarından oluşan heyet, bu sabah Dubai’ye varışlarının ardından, Sharjah Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Muhammed Al Midfa, İslam Sanayi ve Ticaret Odası Genel Sekreteri Dr. Bassem Awadallah, Sudan Başkan Başdanışmanı ve diğer yetkililerle görüştü.

Fuar açılışı öncesi çeşitli ülkelerin büyükelçileri ile de görüşmelerde bulunan Atun, açılış seremonisinin ardından düzenlenen konferansa katıldı.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nca oluşturulan heyette, Bakan Sunat Atun, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Köseoğlu, YAGA Direktörü Derviş Besimler, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müdürü Onursal Bozkurt bulunurken, iş kesimini ise Sanayi Odası adına Umut Oza, Ticaret Odası adına da Salih Çeliker temsil ediyor. Heyete KKTC Abu Dabi Temsilcisi Fazıl Can Korkut eşlik ediyor.

Heyet ikili görüşmelerini sürdürürken, ülke ekonomisi ve mevcut siyasi durum hakkında diğer konuk heyetlere bilgi aktarma fırsatı buldu.

İslam Konferansı Örgütü üyesi toplam 56 ülkeden yüzlerce katılımcının bulunduğu 14. Özel Sektör Toplantısı bugün saat 16:00'da başlayacak.

Toplantının “Küçük ve Orta Boy İşletmelere Sağlanan Destekler - Tecrübe Paylaşımı” konulu konferansında Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun da 20 dakikalık bir konuşma yapacak.

Atun başkanlığındaki heyetin, yarın bazı ülkelerin üst düzey yöneticilerle de temaslarda bulunması bekleniyor.

Bu haber toplam 1649 defa okunmuştur
ATUN,BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİNDE... Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans