Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALESDE SKANDAL!
24 Nisan 2011 Pazar Saat 20:03

ALESDE SKANDAL!

ALES İptal mi edilecke? Sınavın bir saat geç başlamasındaki skandal neydi? Soru kitapçıklarındaki büyük hata.

ALES de Skandal ~ALES iptal mi edilecek?~ALES Sınavında skandal

ALES İptal mi edilecke? Sınavın bir saat geç başlamasındaki skandal neydi? Soru kitapçıklarındaki büyük hata.

ÖSYM tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitime Giriş Sınavı'nda (ALES) İzmir'de soru kitapçığı krizi yaşandı. Kitapçıklardaki soruların eksik ve sayfa sıralarının karışık olması nedeniyle Manisa'dan yedek kitapçık getirildi ve sınav gecikmeli başladı. 
İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde yapılan ALES'te sınava giren yaklaşık 500 kişi, hatalı soru kitapçığı yüzünden sıkıntılı anlar yaşadı. Saat 09.30'da başlaması gereken sınav, soru kitapçıklarının hatalı basılması, soruların eksik, sayfa sıralarının karışık olması nedeniyle başlayamadı. Bunun üzerine yedek kitapçıklarla soruna çözüm bulunmak istendi. Ancak eldeki yedek kitapçıklar da yeterli gelmedi. Manisa'daki Celal Bayar Üniversitesi'nden yedek sınav
kitapçıkları getirildi. 
Bu sayede sınavın bir saat gecikmeyle, saat 10.30'da başladığı belirtildi. Saat 12.30'da sona ermesi gereken sınavın, saat 13.30'da sona ereceği belirtildi. Soru kitapçıklarını, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) şifre iddialarını soruşturan Cumhuriyet savcısının inceleme yaptığı Meteksan firmasının bastığı belirtildi. 

Bu haber toplam 1802 defa okunmuştur
ALESDE SKANDAL! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans