Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTOEÖSİN, İÇİŞLERİ VE EĞİTİM BAKANI’NA TEPKİSİ
25 Nisan 2011 Pazartesi Saat 08:46

KTOEÖSİN, İÇİŞLERİ VE EĞİTİM BAKANI’NA TEPKİSİ

KTOEÖS Genel Başkanı Tahir Gökçebel, “öğretmeni faşizan kalıplarına sokmaya çalışanlara İçişleri ve Yerel Yönetimler ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor bakanlarının ses çıkaramadığını” savunarak, öğretmenlerin, “saldırıl

KTOEÖS Genel Başkanı Tahir Gökçebel, “öğretmeni faşizan kalıplarına sokmaya çalışanlara İçişleri ve Yerel Yönetimler ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor bakanlarının ses çıkaramadığını” savunarak, öğretmenlerin, “saldırılara”, halkla bütünleşerek gereken cevabı vereceğini belirtti.

“Hükümet ettiğini sananların koltuk derdine düştüğünü ve rejimin faşizan baskılarını artırdığını” iddia eden Gökçebel, “demokrasiyi koruması gerekenlerin, baskılara göz yumarak, koltuklarını sağlamlaştırmanın yollarını bulmuş gibi sessizce olanları onayladıklarını” iddia etti.

Polisin, her alana hükmederek, “polis devleti” göstergesini doğruladığını savunan Gökçebel, polis teşkilatında birçok hukuksuzluk ve keyfi uygulamalar yaşandığını, bunlar ortada dururken, öğretmenin “fişlenerek” yıldırılmak istendiğini iddia etti. Gökçebel, öğretmeni “fişleme” görevini polise kimin verdiğinin ise bilinmediğini ifade etti.

Gökçebel şöyle dedi:

“Sınıfta, okul içi çalışmalarda kamera kayıtları yaparak öğretmeni taciz eden, öğretmene güvenmeyen, onu ve eğitimi kendi faşizan kalıplarına sokmaya çalışan anlayışa kimse dur diyememektedir. Ne İçişleri Bakanı, ne Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı ses çıkarmamaktadır...

Sadece çıkar, sadece menfaat elde etmek peşinde olanların gün gele demokrasiye ihtiyaçları olacağını akıldan çıkarmamak gerekir... Seçtiklerimiz; yani vekalet verdiklerimiz parlamento rozeti dışında sorumluluk almayacak, hükümet kurup, hükümet değiştirme oyunu oynamaya devam edeceklerse görev sürelerini tamamlamışlar demektir.”

Bu haber toplam 1635 defa okunmuştur
KTOEÖSİN, İÇİŞLERİ VE EĞİTİM BAKANI’NA TEPKİSİ Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans