Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAKAN ÜSTEL AZERBAYCAN’A GİDİYOR
25 Nisan 2011 Pazartesi Saat 11:56

BAKAN ÜSTEL AZERBAYCAN’A GİDİYOR

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Kuzey Kıbrıs Turizm Tanıtım Konferansı ve 10. Azerbaycan Uluslararası Turizm ve Seyahatler Fuarı’na katılmak amacıyla Azerbaycan’a gidiyo

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Kuzey Kıbrıs Turizm Tanıtım Konferansı ve 10. Azerbaycan Uluslararası Turizm ve Seyahatler Fuarı’na katılmak amacıyla Azerbaycan’a gidiyor.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı finansmanı ve koordinasyonunda yapılacak Kuzey Kıbrıs Turizm Tanıtım Konferansı ile 10. Azerbaycan Uluslararası Turizm ve Seyahatler Fuarı’na katılacak olan Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, bu akşam adadan ayrılacak. Yarın İstanbul üzerinden Azerbaycan’a gidecek Bakan Üstel’e, Bakanlık Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu eşlik edecek.

Bakanlık açıklamasına göre, konferans ve fuara, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Mehmet Dolmacı, KITOB Kurumsal Program Yöneticisi Ayşe Dönmezer ve KITOB’un 5 üyesinin yanı sıra Kıbrıs Türk Seyahat Acentaları Birliği Temsilcisi Faiz Camgöz ve KITSAB’ın 7 üyesi acente temsilcisi de katılacak.

KONFERANS

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yer alacak  Kuzey Kıbrıs Turizm Tanıtım Konferansı, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği ve Kıbrıs Türk Seyahat Acentaları Birliği işbirliğinde, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı finansmanı ve koordinasyonuyla yarın düzenlenecek.

Konferans, Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın resmi desteği ile 28-30 Nisan tarihleri arasında bu yıl 10.’su yapılacak “Azerbaycan Uluslararası Turizm ve Seyahatler Fuarı 2011” çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

Açılış konuşmasını Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’in yapacağı Kuzey Kıbrıs Turizm Tanıtım Konferansı, sunumlar, yüz yüze görüşme ve resepsiyondan oluşan üç ayrı bölüm içeriyor.

Konferans’ta KITOB Başkanı Mehmet Dolmacı ve KITSAB Temsilcisi Faiz Camgöz Kuzey Kıbrıs’ın tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin yanı sıra otelleri, sahilleri ve mutfağı hakkında sunumlar yapacak.

Turizm Bakanlığı’nın ambargoların etkisini azaltıp ülkeye turist taşınmasını sağlayabilmek amacıyla TC Yardım Heyeti’nin sağladığı kaynaklar ile verdiği teşvikler hakkında detaylı bilgilerin de verileceği sunumların ardından yüz yüze görüşme bölümünde KKTC’li turizmciler ile Azeri turizmcilerin birebir temas kurmaları sağlanacak.

FUAR

KKTC, 10. Azerbaycan Uluslararası Turizm ve Seyahatler Fuarı’nda oluşturulacak stantla da temsil edilecek. KKTC’nin 30 metrekarelik bir stantla katılacağı ‘Baku Ekspo’ Fuar Merkezi’nde düzenlenecek 10. Azerbaycan Uluslararası Turizm ve Seyahatler Fuarı’na, aralarında Türkiye, Yunanistan, Gürcistan, Hindistan ve Çek Cumhuriyeti’nin de bulunduğu 23 ülkenin 150’den fazla turizm şirketi katılacak.

Konferans ve Fuar süresince ilgililerle temaslarda da bulunacak olan Bakan Üstel, Azerbaycan’daki programını tamamlamasının ardından Cuma günü KKTC’ye dönecek.

Bu haber toplam 1581 defa okunmuştur
BAKAN ÜSTEL AZERBAYCAN’A GİDİYOR Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans