Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HEMŞİRELER VE EBELER SENDİKASI GREVDE
25 Nisan 2011 Pazartesi Saat 09:42

HEMŞİRELER VE EBELER SENDİKASI GREVDE

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası, bugün, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Diyabet Merkezi’nde uyarı grevi yaptı.

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası, bugün, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Diyabet Merkezi’nde uyarı grevi yaptı.

Devlet Hastanesi Diyabet Merkezi’nde görevli 4 üye personelin de katıldığı grev yerinde sendika Başkanı Oğuz Köse basına açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Oğuz Köse, Başbakan’a sundukları 8 maddelik protokole tanıdıkları sürenin dolmasından sonra fazla saat çalışmama ve personel eksikliği olan noktalarda iş yavaşlatma eylemi başlatarak, bugün de Diyabet Merkezi’nde, 08.00 - 11.30 saatleri arasında uyarı grevi yaptıklarını söyledi.

Sorunun, hazırlanan 8 maddelik protokol olmadığını, onun haricinde de çok fazla sorunları olduğunu ancak uzlaşı sağlamak için taleplerini 8 maddeyle sınırladıklarını anlatan Köse, uzun zamandır yetkililerle görüşerek uzlaşı sağlamak için uğraştıklarını belirtti.

Sağlık Bakanı’yla yaptıkları görüşmede bir kısım sorunlarına çözüm bulduklarını, ancak ek mesai konusunda Maliye Bakanlığı’nın ve geçiciler konusunda Başbakanlığın kararlarının gerekli olduğunu anımsatan Köse, taleplerine cevap verilmediği için eylemlerine yeniden başladıklarını kaydetti.

Köse, yetkililere çağrı yaparak, “Biz UBP’nin kölesi değiliz ve bize o şekilde davranmalarına izin vermeyeceğiz” dedi.

Eylemlerin devam edeceğini ve gün aşırı grev yapacaklarını ve bundan sonraki greve Sendikal Platform’un da destek belirttiğini ifade eden Köse, “Bir gün grev yapıp bir gün cevap bekleyeceğiz. Yarın ses çıkmazsa Çarşamba gün başka bir noktada greve gideceğiz” dedi.

Köse, sendikasının 27 noktada örgütlü olduğunu ancak toplu greve gidip vatandaşı mağdur etmek istemediklerini de söyledi.

Bu haber toplam 1694 defa okunmuştur
HEMŞİRELER VE EBELER SENDİKASI GREVDE Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans