Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTEV’İN DÜZENLEDİĞİ KOMPOZİSYON VE KİTAP AYRACI YARIŞMALARININ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
25 Nisan 2011 Pazartesi Saat 12:46

KTEV’İN DÜZENLEDİĞİ KOMPOZİSYON VE KİTAP AYRACI YARIŞMALARININ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı’nın (KTEV), 4. ve 5. sınıf ilkokul öğrencileri arası kompozisyon ve ana sınıf - 5. sınıf arası kitap ayracı yarışmasında dereceye girenlere ödülleri bugün düzenlenen törenle verildi.

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı’nın (KTEV), 4. ve 5. sınıf ilkokul öğrencileri arası kompozisyon ve ana sınıf - 5. sınıf arası kitap ayracı yarışmasında dereceye girenlere ödülleri bugün düzenlenen törenle verildi.

Tören saat 10.30’da Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde yer aldı.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Koop. Ltd sponsorluğunda gerçekleşen kompozisyon yarışmasında; Yakın Doğu İlkokulu’ndan Gülten Dana birinci, Karşıyaka Merkez İlkokulu’ndan İrem Tek ve Yeşilyurt İlkokulu’ndan Ayşe Hazer Şen ikinci, Gönyeli İlkokulu’ndan da Laden Molla ise üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Cypri - Cola/ Evsu Ltd. sponsorluğunda gerçekleştirilen kitap ayracı yarışmasında ise; Ana sınıf ve 1. sınıflar arası kategoride Yakın Doğu İlkokulu’ndan Ali Azeri birincilik, 9 Eylül İlkokulu’ndan Selin Aslanses ve Doğu Akdeniz İlkokulu’ndan Ada Yorulmaz ikinci, Yakın Doğu İlkokulu’ndan Can İbrahimoğlu ile Güzelyurt Maarif Anaokulu’ndan Baran Arslan üçüncü oldu.

2. ve 3. sınıf kategorilerinde 9 Eylül İlkokulu’ndan Alize Savim birinci, Eşref Bitlis İlkokulu’ndan Elif Göktaş ikinci, Yakın Doğu İlkokulu’ndan Çağla Tarhan üçüncü oldu.

4. ve 5. sınıf kategorilerinde ise; Eşref Bitlis İlkokulu’ndan Semra Aslan birinci, Yakın Doğu İlkokulu’ndan Meliz Redif ikinci, Karşıyaka Merkez İlkokulu’ndan Mevlüt Kılıç ile Yakın Doğu İlkokulu’ndan Ceren Soykan üçüncülük ödülü almaya hak kazandı.

Öte yandan kompozisyon yarışmasında 9, kitap ayracı yarışmasında da toplam 28 öğrenciye mansiyon ödülü verildi.

ÖZGÜ

KTEV Başkanı Mustafa Özgü törende ödüllerin dağıtılması öncesinde yaptığı konuşmada, KTEV’in 1994 yılından beridir eğitim ve kültüre katkı koyduğuna işaret ederek, vakfın eğitim çalışmaları yanında kültür ve sanat için birçok çalışma yaptığını kaydetti.

Kompozisyon ve kitap ayracı yarışmasının da bu çerçevede gerçekleştirildiğine işaret eden Özgü, katkılarından dolayı Kıbrıs Türk Öğretmenler Koop. Ltd ile Evsu ve Cypri Kola’ya teşekkür etti.

Yarışmaya 3 binden fazla eserin katıldığını söyleyen Özgü, birçok öğrencinin hayatlarında ilk adım olarak sanata katkı koyduklarını ve ödül almayı hak ettiklerini söyledi.

Özgü, ancak yarışmaya kompozisyon alanında beklenilen ilginin gösterilmediğini de ifade etti.

Törende Kıbrıs Türk Öğretmenler Koop. Ltd ile Evsu - Cypri Cola yetkililerine katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Bu haber toplam 12309 defa okunmuştur
KTEV’İN DÜZENLEDİĞİ KOMPOZİSYON VE KİTAP AYRACI YARIŞMALARININ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans