Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eroğlu, 1. Yıldönümünde halka seslendi
27 Nisan 2011 Çarşamba Saat 01:09

Eroğlu, 1. Yıldönümünde halka seslendi

Eroğlu, müzakere masasında, suçlanmamak ya da sırf müzakere etmek için değil süreci başarılı şekilde sonuçlandırarak, Kıbrıs Türk halkının haklarının korunacağı, kalıcı ve yaşayabilir yeni bir ortaklık hedefiyle bulunduğunu vu

“SUÇLANMAMAK İÇİN DEĞİL, HAKLARIMIZIN KORUNACAĞI KALICI VE YAŞAYABİLİR BİR ORTAKLIK İÇİN MASADAYIM”


“’EROĞLU SEÇİLİRSE GÖRÜŞMELER BİTER, DÜNYADAN KOPARIZ’ DİYENLER YANILDI”


“HAKKIMDA YARATILMAK İSTENEN YANLIŞ İMAJI DEĞİŞTİRDİM… KANITI BM GENEL SEKRETERİ’NİN RAPORU”


“ÜLKENİN GELECEĞİ KONUSUNDA UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN. ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARSAK SIKINTILARI AŞMAMAK İÇİN BİR NEDEN YOK”


“HERKES ELİNİ VİCDANINA KOYARAK DEĞERLENDİRME YAPSIN... EKONOMİK TEDBİR GEREKLİDİR”


“ANAVATAN TÜRKİYE’YE HEPİMİZİ ÜZEN YANLIŞ SÖYLEMLER İLERİ SÜREREK AKLA HAYALE GELMEYECEK GERÇEK DIŞI KIRICI İTHAMLARLA SALDIRMAK DOĞRU DEĞİL”

“Kıbrıs’ta mevcut gerçekler dikkate alınarak Türkiye’nin etkin ve fiili garantisine sahip, siyasi eşitliğin ve iki eşit kurucu devletin olduğu kalıcı ve yaşayabilir yeni bir ortaklık kurulması” ana felsefesini benimsediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Eroğlu seçilirse görüşmeler biter, dünyadan koparız” diyenlerin yanıldığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, göreve başlar başlamaz hakkında yaratılmak istenen yanlış imajı değiştirdiğini, bunun en önemli kanıtının BM Genel Sekreteri’nin Kasım ve Şubat aylarında BM Güvenlik Konseyi’ne sunduğu raporlar olduğunu ifade etti.

Halka seslenerek, “Çözüm umudunuzu yitirmekte olduğunuzun farkındayım” diyen Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 1968’den beri süren müzakerelerde umutlanabilmek için artık somut ve kapsamlı bir çözüm anlaşmasının ortaya çıkması gerektiğini; bu nedenle de takvimlemenin şart olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, halkın, ülkenin geleceği konusunda umutsuzluğa kapılmamasını isteyerek, herkes sorumluluklarını yerine getirir, elini taşın altına koyarsa, sıkıntıların aşılabileceğinin altını çizdi. Eroğlu, tedbirlerin ne olması gerektiği ayrı bir tartışma konusu olsa da ekonomik tedbirlerin gerekli olduğunu söyledi ve herkesi de bunu görmeye davet etti.

Bu haber toplam 1832 defa okunmuştur
Eroğlu, 1. Yıldönümünde halka seslendi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans