Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kktc Turizm Tanıtım Toplantısı Baküde Yapıldı
27 Nisan 2011 Çarşamba Saat 10:50

Kktc Turizm Tanıtım Toplantısı Baküde Yapıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) turizm tanıtım toplantısı Azerbaycanın başkenti Baküde yapıldı.

10. Uluslararası Azerbaycan Turizm ve Seyahatler Fuarına katılmak üzere Bakü'de bulunan Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel ve beraberindeki heyet, KKTC Turizm tanıtım toplantısında, KKTC'nin turizm sektörü hakkında bilgi verdi.

Ünal Üstel, iki ülke insanının tatil tercihini yaparken birbirlerinin ülkelerini tercih etmelerini temenni ettiğini belirterek, KKTC'nin doğal güzelliklerini Azerbaycan halkına tanıtmak istediklerini ifade etti.

KKTC'nin Bakü Büyükelçisi Zeki Gazioğlu da, Azerbaycan ve KKTC'nin son yıllarda eğitim ve turizm alanında ilişkilerinin geliştiğini ifade ederek, iki ülke arasında eğitim alanındaki ilişkilerin istenilen hedefe ulaştığını, bu sene ise turizm alanında istenilen hedeflere varmak istediklerini belirtti.

Tanıtım toplantısında sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada bulunan Kıbrıs Otelciler Birliği (KITOB) Başkanı Mehmet Dolmacı, KKTC'nin turizm sektöründe yükselen bir değer olduğunu, son yıllarda yatak kapasitesinin de hızla arttığını vurgulayarak, yatakları doldurmak için Azerbaycan'ın en önemli hedef ülke olduğunu söyledi.

Dolmacı, Azerbaycan'ı turizmde hedef ülke seçmelerinde ''kardeş ülke'' olarak görmelerinin etkili olduğunu sözlerine ekledi.

Bakan Üstel'in yarın 10. Uluslararası Azerbaycan Turizm ve Seyahatler Fuarına katılacağı belirtildi.

Bu haber toplam 12955 defa okunmuştur
Kktc Turizm Tanıtım Toplantısı Baküde Yapıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans