Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Daü Kariyer Günleri Başladı
27 Nisan 2011 Çarşamba Saat 14:34

Daü Kariyer Günleri Başladı

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (DAÜ MİKA)’nın düzenlediği 11. Kariyer Günleri başladı.

“Değişim ve İnovasyon” konseptiyle düzenlenen ve 3 gün sürecek Kariyer Günleri’nde öğrenciler alanlarında uzman iş dünyasından isimlerle bir araya geliyor.

Öğrencileri iş hayatına hazırlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte iş dünyası temsilcileri deneyim ve öngörülerini öğrencilerle paylaşıyor.

Kariyer Günleri’nin açılışı bu sabah DAÜ Prof. Dr. Mehmet Tahiroğlu Salonu’nda düzenlenen törenle yapıldı.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça da, açılış törenine katılarak “Değişim Süreci ve İnovasyon” konulu bir konuşma yaptı.

Açılışı ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı ile DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Eşber Serakıncı da izledi.

AKÇA

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, konuşmasında, miladi takvimin başlangıcından itibaren dünya ve Türkiye ekonomisinin seyri hakkında bilgiler vererek, gelecek öngörülerini paylaştı, kariyeriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Mühendislik eğitimi almasına rağmen bu mesleği yapmadığını ifade eden Akça, devlette uzman yardımcısı göreviyle en alt kademde başladığı  kariyerinde 20 yılın sonunda müsteşarlığa yükseldiğini kaydetti.

Kariyerinde hiç bir zaman yüksek beklentileri olmadığını kaydeden Akça, “Hiç bir zaman yüksek beklentilerim ve hedeflerim olmadı. Her zaman masum bir şekilde çalıştım. Bulunduğum alanda işimi güzel yapmaya çalıştım. Bu anlayış beni bugünlere taşıdı” diye konuştu.

Akça, multi-disipliner bir çalışma hayatı olmasının da kariyerine olumlu yansıdığını belirtti.

ÖZTOPRAK

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak da, DAÜ’nün uluslararası ortamı, sosyal ve kültürel aktiviteleriyle ülkenin en önde gelen kurumlarından biri olduğunu kaydetti.

DAÜ’nün sloganının “uluslararası kariyer için..”  olduğuna dikkat çeken Öztoprak, bu sloganın da kaliteli eğitimi misyon edindiklerinin göstergesi olduğunu, her zaman uluslararası değişime ayak uydurarak uluslararası akreditasyonlarla da bunu tescil ettiklerini söyledi.

Öğrencilerin sektörel deneyim kazanmalarına büyük önem verdiklerini belirten Öztoprak, bunun için merkez kurduklarını ve faaliyetler gerçekleştirdiklerini kaydetti.

AVCI

MİKA Başkanı Özlem Avcı da, bu yıl Kariyer Günleri’nin 11’incisini gerçekleştirdiklerini belirterek, hedeflerinin öğrencilerin bilim ve bilgi yanında iş hayatına hazır olarak yetişmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Kariyer Günleri’nin 3 gün süreceğini, bir çok deneyimli kurum ve kuruluş temsilcisinin deneyimlerini paylaşacağını ifade eden Avcı, etkinliğin  öğrencilerin iş hayatına hazırlanmaları için büyük bir fırsat olduğunu kaydetti.

Bu haber toplam 11414 defa okunmuştur
Daü Kariyer Günleri Başladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans