Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakanlar Kurulu sona erdi, İşte Ayrıntılar!
27 Nisan 2011 Çarşamba Saat 14:54

Bakanlar Kurulu sona erdi, İşte Ayrıntılar!

Bakanlar Kurulu, Başbakan İrsen Küçük başkanlığında toplandı.

Başbakan Küçük, saat 11.30 sıralarında başlayan toplantı öncesinde basına, gündemlerindeki konular yanında ülke gündemiyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Sosyal Sigorta ve devlet emeklilerinin maaş ödemelerinin başladığını açıklayan Küçük, devlet çalışanlarının da Cuma gün maaşlarını alacaklarını söyledi.

ERCAN’DAKİ TEDBİRLER

Başbakan Küçük, turizm yılı ilan edilen 2011’in, otel rezervasyonları ve bilet satışlarından,  turizm açısından verimli bir yıl olacağının anlaşıldığına dikkat çekerek, charter uçuşların da başladığını ve ileriki günlerde Ercan Havalimanı’nda sıkışıklık beklendiğini, bu çerçevede bazı tedbirler alınması için çalışma başlattıklarını açıkladı.

İlgili bakanlar ve Polis Genel Müdürü ile yardımcısının da katılımıyla geçen Cumartesi yaptıkları toplantıda, Ercan’da gelen yolcuların süratle işlemlerini yaparak çıkabilmeleri için neler yapabileceklerini görüştüklerini belirten Küçük, Ercan’daki eksiklerin telafisi için bir seri kararlar aldıklarını ve ilgili bakanların bu konularda çalıştığını kaydetti.

SOSYAL GÜVENLİK VE PERSONEL REFORMU

Başbakan Küçük, sosyal güvenlik ve personel reformu çalışmalarının son aşamaya geldiğini de belirterek, bu iki konunun gelecek hafta Bakanlar Kurulu’nun gündeminde olacağını açıkladı.

Sosyal güvenlik konusunda uzun zamandır sürdürülen yasal düzenleme hazırlıkları çerçevesinde Türkiye’den uzmanların da katılımıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade eden Başbakan, Türkiye’de bu alandaki reform çalışmaları ve oradaki deneyimlerden yararlanabilmek için müşterek görüşmeler yapıldığını ve ilgili yasanın gelecek Çarşamba günü Bakanlar Kurulu’nda görüşülerek Meclis’e gönderilmesini hedeflediklerini söyledi.

Sosyal Güvenlik alanında reformist bir çalışma çerçevesinde bu alanda kalıcı ve köklü tedbirler alınmasını öngördükleri ve bunun ileriki 30 yıllık süreyi kapsayacak bir çalışma olacağını ifade eden Başbakan Küçük, bunun yanında personel reformu çalışmalarının da son aşamaya geldiğini kaydetti.

Başbakan Küçük, “gerek Sosyal Güvenlik Reformu, gerekse Personel Reformu, gelecek hafta Bakanlar Kurulu’nun gündeminde olacaktır” dedi.

ARSA DAĞITIMI SÜRÜYOR

Hükümetin kırsal kesim arsa dağıtım programının sürdüğünü de belirten Başbakan, bu çerçevede Cuma gün de Güzelyurt bölgesinde Güneşköy, Cengizköy ve Çamlıköy’de topraksız gençlere arsa dağıtımı yapılacağını ve bu çalışmalara ilgili bakanla birlikte kendisinin de katılacağını ifade etti.

Bu haber toplam 11343 defa okunmuştur
Bakanlar Kurulu sona erdi, İşte Ayrıntılar! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans