Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MECLİS 3.KEZ TOPLANDI
28 Nisan 2011 Perşembe Saat 12:39

MECLİS 3.KEZ TOPLANDI

Meclis Genel Kurulu, CTP grubuna bağlı milletvekillerinin sunduğu Gazimağusa Serbest Liman ve Bölgesi’ne boşaltılan kum, yanık un, kepek ve mısır kepeği ile ilgili ihmal, yasa dışılık veya haksız kazanç olup olmadığıyla ilgili meclis

GAZİMAĞUSA SERBEST LİMAN’A BOŞALTILAN KUM VE YANIK UNLA İLGİLİ MECLİS ARAŞTIRMASI AÇILMASI OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Meclis Genel Kurulu, CTP grubuna bağlı milletvekillerinin sunduğu Gazimağusa Serbest Liman ve Bölgesi’ne boşaltılan kum, yanık un, kepek ve mısır kepeği ile ilgili ihmal, yasa dışılık veya haksız kazanç olup olmadığıyla ilgili meclis araştırması açılması önergesini oybirliğiyle kabul etti.

Önergenin ön görüşmesi yapılırken söz alan CTP Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, uzun zamandır gündemde tartışılan bu konuda Başbakan’ın, Çevre Dairesi’nin kendilerinden habersiz izin verdiğini söylediğini belirtti.

Kalyoncu, Tarım Teftiş Kurulu’nun olumsuz raporlarına rağmen limana bu maddelerin boşaltıldığını, hükümetin bu konuda hiçbir açıklamada bulunmadığını ifade ederek, bir bakanın ailesinin sahip olduğu şirketin kum konusuyla ilgilendiğini bildiklerini söyledi.

Olayla ilgili şüpheleri bulunduğunu ifade eden Kalyoncu, gemilerin bu tür yüklerden kurtulmak için para ödemeye hazır olduğunu, konunun mecliste araştırılmaya tabi tutulması gerektiğini belirtti.

KÜÇÜK: “OLUMLU OY VERECEĞİZ”

Daha sonra kürsüye gelen Başbakan İrsen Küçük, art niyet yoksa bütün araştırmaların olumlu olacağını belirterek, önergeye olumlu oy kullanacaklarını açıkladı.

Başbakan Küçük, müdür ve müsteşar atamalarının hükümetlerin tasarrufu olduğunu, gerek duyarlarsa gerekli tedbirleri alacaklarını kaydetti.

Önerge aleyhinde söz alan olmayınca oylama yapıldı ve önerge oybirliğiyle kabul edildi. Böylece, meclis araştırması açılması kabul edildi.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu daha sonra gündem dışı konuşmalara geçildi. 4 milletvekilinin gündem dışı konuşma talebi bulunuyor.

Bu haber toplam 1548 defa okunmuştur
MECLİS 3.KEZ TOPLANDI Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans