Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ydü 7. Uluslararası Fotoğraf Günleri Başladı
28 Nisan 2011 Perşembe Saat 11:23

Ydü 7. Uluslararası Fotoğraf Günleri Başladı

Yakın Doğu Üniversitesi tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Fotoğraf Günleri’nin yedincisi bugün düzenlenen törenle başladı.

1 Mayıs tarihine kadar sürecek olan 7. Uluslararası Fotoğraf Günleri’nin açılış töreni, YDÜ İletişim Fakültesi Turuncu Salonda yer aldı. Fotoğraf Günleri programı kapsamındaki fotoğraf sergisi ise bu akşam saat 18.00’de açılacak.

4 gün sürecek olan ve KKTC ile Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden katılımcıların yer aldığı Fotoğraf Günlerinin programı kapsamında, sergiler, oturumlar, fotoğraf gezileri, kitap imza etkinliği, sunumlar yapılacak.

Fotoğraf Günleri’nin açılış töreninde sunum konuşmasını yapan Öğretim Görevlisi Gazi Yüksel, günler kapsamında düzenlenen etkinliklere KKTC, Türkiye ve uluslararası alandan birçok katılımın ve desteğin olduğunu belirterek, günlere katkı koyan herkese teşekkür etti.

Yüksel, Fotoğraf Günleri kapsamında geziler, oturumlar, sunumlar, sergiler ve imza günleri olmak üzere toplam 74 başlık altında etkinlik düzenleneceğine işaret ederek, öğrencilerinin de günlerin organize edilmesi için büyük bir taktirle çalıştığını, bu çerçevede amaçlarının etkinliği daha da üst noktalara taşımak olduğunu vurguladı.

YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş da, fotoğraf günlerinin 1999 yılında başladığını ve açıkcası bugünlere geleceğini o günlerde pek düşünemediğini belirterek, günlerin bugün yedincisinin yapılmasında öğretim görevlileri ile öğrencilerin büyük bir payı olduğunu kaydetti.

Bektaş, YDÜ, yatırımları ve gelişimi hakkında da bilgiler vererek, Fotoğraf Günleri etkinliklerine katılan konuklarına, tecrübe ve bilgilerini paylaşacakları öğrencilerin de kendilerini geliştireceklerine olan inancını dile getirdi.

Bu haber toplam 13720 defa okunmuştur
Ydü 7. Uluslararası Fotoğraf Günleri Başladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans