Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Niyazi Kızılyürekin “Paşalar Papazlar” Adlı Kitabı Çıktı
28 Nisan 2011 Perşembe Saat 11:49

Niyazi Kızılyürekin “Paşalar Papazlar” Adlı Kitabı Çıktı

Niyazi Kızılyürek’in “Paşalar Papazlar” adlı kitabı, 2. baskı olarak Khora yayınlarından çıktı.

“Kıbrıs ve Hegemonya” alt başlığını taşıyan kitap, Kıbrıs sorununu tüm boyutlarıyla ve çok yönlü ilişkilerin her birine ayrı ayrı odaklanarak çözümlüyor.

Khora Kitap Cafe adına Direktör Merter Refikoğlu’nun verdiği bilgiye göre, ilk baskısı 1988 yılında yapılmış olan ve uzun bir zamandır baskısı tükendiği için yeni kuşakların ulaşamadığı “Paşalar Papazlar”, Kıbrıs’ın ve Kıbrıslıların içerisinde bulunduğu bağımlılık sarmalını, diyalektik yöntemin ışığı altında irdeleyen bir kitap.

Niyazi Kızılyürek’in 1974’ten bugüne nasıl gelindiğini anlatan kapsamlı bir önsözü ile okuyucuya sunulan kitap, “Belgeler” bölümünde önemli kaynakları Türkçe ve İngilizce olarak içermekte.

Kitabın yazarı Akademisyen yazar Niyazi Kızılyürek, İngilizce, Yunanca, Almanca ve Fransızca yayınlanan pek çok bilimsel tez ve makaleye imza atmasının yanı sıra “Duvarımız” belgeseli ve “Kıbrıs Sorununda İç ve Dış Etkenler” kitabı ile tanınmakta.

Kapak ve sayfa tasarımını Ömer Tatlısu’nun gerçekleştirdiği, Münür Rahvancıoğlu tarafından yayına hazırlanan ve İngilizce redaksiyonunu Başak Önel’in yaptığı 150 sayfalık “Paşalar Papazlar”, Khora Kitap Cafe ve tüm kitapçılardan 14 TL’ye temin edilebilir.

Bu haber toplam 12161 defa okunmuştur
Niyazi Kızılyürekin “Paşalar Papazlar” Adlı Kitabı Çıktı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans