Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gecitkalede su parası krizi!
28 Nisan 2011 Perşembe Saat 18:46

Gecitkalede su parası krizi!

Gecitkalede su parası krizi!

Geçitkale Belediyesi'nin 26 Nisan akşamı yapılan meclis toplantısında UBP Örgüt Binasının su-temizlik ve aydınlatma borcunun gecikme faizlerinin silinmesi bölgede büyük bir öfkeye neden oldu.

Ulusal Birlik Partisi Örgüt Başkanı ve Meclis Üyesi Erhan Kanizi'nin teklifi üzerine Belediye Meclisinde oylanan konu  4 CTP'li üyenin red oyuna karşılık Belediye Başkanı ve UBP'li 4 meclis üyesinin evet oyu sayesinde karar bağlandı.

CTP'li Meclis üyelerinin tüm bölge halkının gecikme faizlerinin kaldırılması ve taksitlendirilmesi gerektiğini ancak bunun sadece UBP binasına uygulanmasının etik olmadığını açıklaması üzerine ise UBP'li  meclis üyelerinin önümüzdeki toplantının gündemine tüm Geçitkale ve bağlı köylerdeki tüketicilerin  geçikme faizlerinin affını gündeme getirme kararı aldığı gelen haberler arasında.

Konunun medya gündemine taşınmasından sonra Başkan Kıvanç Buhara'nın bu karar oy birliği ile alınmıştır sözleri ise şaşkınlık yarattı.

CTP'li meclis üyeleri yapmış oldukları açıklamalarda kesinlikle bu karara imza atmadıklarını tutanakların Belediye Başkanlığı tarafından basına açıklanmasını talep ettiklerini söylediler.

Kimin yalan ve kimin doğru söylediği karar defterinin kamuoyuna sunulmasından sonra ortaya çıkacak.

Ayrıca önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda tüm gecikme faizleinin affına yönelik bir karar alınıp alınmayacağı ise Geçitkale halkının en çok merak ettiği konu olarak gündemdeki yerini koruyor.

Bu haber toplam 1946 defa okunmuştur
Gecitkalede su parası krizi! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans