Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TATAR 2. TRABZON İPEKYOLU İŞADAMLARI ZİRVESİNDE
29 Nisan 2011 Cuma Saat 07:25

TATAR 2. TRABZON İPEKYOLU İŞADAMLARI ZİRVESİNDE

Maliye Bakanı Ersin Tatar, 2. Trabzon İpekyolu İşadamları Zirvesi’ne katıldı.

Maliye Bakanı Ersin Tatar,  2. Trabzon İpekyolu İşadamları Zirvesi’ne katıldı.

TC Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın (DTM) öncülüğünde Trabzon Valiliği, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği (DKİB) ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) işbirliğinde gerçekleştirilen ve ev sahibi Türkiye’nin yanı sıra 18 ülkeden siyasetçi, bürokrat ve işadamlarının katılımıyla düzenlenen 2. Trabzon İpek Yolu İşadamları Zirvesi, Novotel’de başladı.

Türkiye’nin yanı sıra 18 ülkeden siyasetçi, üst düzey bürokrat ve işadamlarının katılımıyla dün  başlayan 2. Trabzon İpekyolu İşadamları Zirvesi kapsamında, Türk-İran iş konseyleri görüşmesi yapıldı, ardından da gala düzenlendi. Zirvede ilk günün akşamı bir gala gecesi gerçekleştirildi.

Maliye Bakanlığı açıklamasına göre, geceye, TTSO Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Suat Hacısalihoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, DKİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, 18 ülkeden gelen davetliler ve Trabzon iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Türkiye, DOKA bölgesi ve Trabzon ekonomisine ait bilgilerin verildiği ve yatırım imkanlarının anlatıldığı film gösterisiyle başlayan gecede, daha sonra yabancı ülkelerden gelen davetlilere plaket verildi.

Gala, halk oyunları gösterileri ve müzik dinletileriyle sona erdi.

Bu haber toplam 1926 defa okunmuştur
TATAR 2. TRABZON İPEKYOLU İŞADAMLARI ZİRVESİNDE Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans