Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Girne Hastanesinde 4 saatlik grev
03 Mayıs 2011 Salı Saat 15:41

Girne Hastanesinde 4 saatlik grev

Kamu Görevlileri Sendikası (KAMU-SEN), Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Hemşireler ve Ebeler Sendikası ile SAĞLIK-SEN, yarın Girne Akçiçek Hastanesinde 08.00-12.00 arası greve gidileceğini açıkladı.

Dört sendika yaptıkları ortak açıklamada, hükümetin, sağlıktaki sorunların çözülmesi yönündeki önerileri duymazdan geldiğini iddia ederek başlattıkları eylemleri kararlılıkla ve tam bir katılımla sürdürdüklerini belirtti.

Açıklamada, kontrolsüz nüfusun da etkisiyle gittikçe bozulan sağlık hizmetlerinin, “sağlıksız” sürdürüldüğü görüşü ortaya konuldu.

“Personel eksikliği, geçici çalışan hemşirelerin iş güvencesinden yoksun oluşu, tıbbi teknisyenlerin ve paramedik teknisyenlerin kadrosuz çalıştırılmaları, kreş ve lojman sorunları, ara eleman olmayışı, mesleklerinde branşlaşmanın olmayışı, çalıştıkları ek mesai ücretlerinin dört aydır ödenmemesi, araç gereç ve cihaz eksikliklerini” gerekçe olarak gösteren sendikalar, sorunları çözülene kadar başlatılan eylemlerin süreceğini bildirdi.

Bu haber toplam 13536 defa okunmuştur
Girne Hastanesinde 4 saatlik grev Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans