Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Schulzun Ani Ziyareti Seçim Arifesindeki Rumları Rahatsız Etti
05 Mayıs 2011 Perşembe Saat 08:59

Schulzun Ani Ziyareti Seçim Arifesindeki Rumları Rahatsız Etti

Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Martin Schulzun yarın Adaya planlanan ani ziyaretinden Rumlar rahatsız oldu.

Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Martin Schulz'un yarın Ada'ya planlanan ani ziyaretinden Rumlar rahatsız oldu. Schulz'un KKTC'de de Doğrudan Ticaret Tüzüğü ile ilgili temaslarda bulunacağı bildirildi. Schulz'un 5 hafta içerisinde ikinci kez Ada'yı ziyaret etmesi, Güney Kıbrıs'ta hoşnutsuzluk yarattı. Fileleftheros gazetesi , "Schulz'dan Ticaret Konusunda Kıbrıs'a Ani Ziyaret" başlıklı haberinde, Schulz'un gündeminde KKTC limanlarından AB ülkelerine ticareti düzenleyen Doğrudan Ticaret Tüzüğü konusunun bulunduğunu vurguladı.


Gazete, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun Schulz'dan, AP'deki Liberaller ve Yeşiller gruplarının Doğrudan Ticaret Tüzüğü'nün Güney'de yapılacak genel seçimlerin hemen ardından AP Genel Kurulu'nda ileri götürülmesine destek vermesini isteyeceğini yazdı.


Martin Schulz'un hem KKTC'de, hem de Rum tarafında görüşmelerde bulunacağını kaydeden gazete, bu ziyaretin seçimlerin hemen arifesinde gerçekleşmesinin Rum tarafında soru işaretleri yarattığına dikkat çekti.


Öte yandan gazete, KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun Schulsz'la yarın görüşeceği ve sosyalist grup liderinden Doğrudan Ticaret Tüzüğü'nün onaylanması için destek isteyeceğini aktardı. Aynı bilgilere göre Eroğlu'nun ayrıca Avrupalı Yeşiller'in ve Liberaller'in Doğrudan Ticaret Tüzüğü'nün Kıbrıs'taki seçimlerin hemen ardından Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nda ileri götürülmesi hareketinin altına imza atmasını da talep edeceğini de ifade etti.

Bu haber toplam 11086 defa okunmuştur
Schulzun Ani Ziyareti Seçim Arifesindeki Rumları Rahatsız Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans