Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rum Askeri Kktc sınırında nöbet tutmaya çekiniyor
05 Mayıs 2011 Perşembe Saat 17:41

Rum Askeri Kktc sınırında nöbet tutmaya çekiniyor

Rum Milli Muhafız Ordusunun KKTC sınırı boylarındaki bazı mevzilerde görev yapan çoğu askerin geri çekilmesi üzerine, mevzilerde nöbet sorunlarının baş gösterdi.

Rum Milli Muhafız Ordusu'nun KKTC sınırı boylarındaki bazı mevzilerde görev yapan çoğu askerin geri çekilmesi üzerine, mevzilerde nöbet sorunlarının baş gösterdi.


Simerini gazetesi, "Mevzileri Boşalttılar, Nöbetler Aynı Kaldı… Askerlerden Menfi Ayrımcılık Şikayetleri" başlığıyla yansıttığı haberinde sınır boylarında görev yapan RMMO askerlerinin, birliklerden tayinler yapılmasına rağmen nöbet görevlerinde bir değişiklik olmadığını yazdı.


Gazete şikayetleri teyit ettiğini, her birlikteki personel sayısında önemli ölçüde azalma olduğunu kabul edildiğini ve bunun RMMO'nun reorganizasyonu kapsamında, çok daha sıkı eğitim gerektiren acil müdahale birimlerine katılmak üzere geriye alınmasından kaynaklandığının söylendiğini yazdı.


Gazeteye göre konuyu bilenler; sorunun çözülmesi için nöbetlerin de azaltılması gerektiğini ancak bunun yapılmadığını, mesela bir ileri birlikten 40 personel geri çekilmesine rağmen geriye kalanların nöbetlere aynı şekilde devam ettiğini söyledi.

Bu haber toplam 14773 defa okunmuştur
Rum Askeri Kktc sınırında nöbet tutmaya çekiniyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans