Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğana etten duvar ördüler
05 Mayıs 2011 Perşembe Saat 19:38

Erdoğana etten duvar ördüler

TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğanı böyle korudular

TC BaşbakanıBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kastamonu'dan helikopterle Amasya'ya geçmesinin ardından parti konvoyuna yapılan saldırıdan sonra da, yoğun güvenlik önlemleri devam etti.

Sabah saatlerinden itibaren önlem almaya başlayan korumalar, Başbakan'ın sabah saatlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde katıldığı toplantıda giriş çıkışlarda sıkı arama yaptı. Korumalar Erdoğan'ın etrafında etten duvar ördü.

DÖRT TARAFI ÇEVRİLDİ

Ayrıca Başbakan'ın konvoyunun evinden Haliç Kongre Merkezi'ne geçişi sırasında makam otosu, zırhlı koruma araçları tarafından dört taraftan çevrildi. Ancak daha önceki önlemlerden farklı olarak Başbakan'ın evinden ayrılışı sırasında güvenlik güçleri yolu keserek konvoyun yol almasını sağladı. Bu arada Başbakan'ın İstanbul programlarında birkaç gündür Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanı Hüseyin Tunçoğlu'nun da eşlik etmesi dikkat çekti.

AÇILIŞ ÖNCESİ YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Adana'nın İmamoğlu ve Aladağ ilçeleri arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak Sanibey Barajı ve HES projesi açılışı öncesinde alınan yoğun güvenlik önlemi dikkat çekti. AK Parti bayraklarının toplatıldığı alana giriş yapanlar, polis, jandarma ve özel güvenlikçiler tarafından titizlikle arandı. Vatandaşların üzerlerindeki çakmak ve taraklar bile polis tarafından alındı. Özel dedektör köpekler de aramalara eşlik etti. Baraj girişinde ve çevresinde özel harekat polisleri tetikte bekledi. Başbakan Erdoğan'ı taşıyan helikopter, iki askeri helikopter eşliğinde baraj alanına iniş yaptı.

Bu haber toplam 1788 defa okunmuştur
Erdoğana etten duvar ördüler Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : info@kktcmedya.com | Yazılım: Doğru Ajans