Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çağ-Sen 4. Olağan genel kurulu yapıldı
06 Mayıs 2011 Cuma Saat 16:54

Çağ-Sen 4. Olağan genel kurulu yapıldı

Kıbrıs Türk Devlet Çalışanları Sendikası (ÇAĞ-SEN)’in 6. olağan Genel Kurulu dün gerçekleşti.

Genel Kurulda Sendika Başkanlığı’na Ayşe Davulcu yeniden seçildi.

Genel Kurulda seçilen Yönetim Kurulu ise şu şekilde görev bölümü yaptı:

Halkan Bozat (Genel Sekreter), Ayşen Başar (Mali Sekreter), Hasan Karagün (İnsan Hakları Sekreteri), Cemal Kürtoğlu (Eğitim Sekreteri), Havva Ö. Baston (İletişim Sekreteri), Beklem Öztuğ (Örgütlenme Sekreteri), Sami Başkan (Yerel Yönetimler Sekreteri), Yeşim Çalışkan (Özel ektör Sekreteri)

Denetleme Kurulu, Mehmet Davulcu (Başkan), Ali Tümsoy ve Gönül Tulga; Disiplin Kurulu da Osman Kızılova (Başkan), Erdinç Selasiye ve Hasan Çavuş’tan oluştu.

ÇAĞ-SEN’den verilen bilgiye göre genel kurulda konuşan Ayşe Davulcu, özelleştirmeye karşı olduklarını belirterek, “halkın yaşam alanları olarak kabul ettikleri kamu ekonomik kuruluşlarının AKP yandaşlarına peşkeş çekilmesine izin vermeyeceklerini” söyledi.

Davulcu, herhangi bir yasaya dayandırılmaksızın elden çıkarılan kamu işletmelerinde çalışan Kıbrıslı Türk emekçilerin işlerinden olduğunu ve onların yerine yurt dışında ucuz işgücü ithal edildiğini iddia etti.

UBP hükümetinin eşel mobil sistemini ortadan kaldırdığını ileri süren Davulcu, tüpgaz ve akaryakıta yapılan zamları da eleştirdi.

Bu haber toplam 1779 defa okunmuştur
Çağ-Sen 4. Olağan genel kurulu yapıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans