Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arsa dağıtımına devam ediliyor!
06 Mayıs 2011 Cuma Saat 17:24

Arsa dağıtımına devam ediliyor!

Görneç’te 9, Serdarlı’da 65 olmak üzere toplam 74 gence kırsal kesim soysal konut arsası dağıtımı yapıldı. Hak sahiplerine belgeleri düzenlenen törenlerle verildi.

Görneç ve Serdarlı’da düzenlenen belge dağıtım törenlerine Başbakan İrsen Küçük, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Merkez Kaymakamı Gürsel Selengin ve Gazimağusa Kaymakamı Beran Bertuğ katıldı.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük Görneç’teki törende yaptığı konuşmada, UBP hükümetinin gençlerin doğup büyüdükleri yerlerden ayrılmak yerine ailelerinin yanlarında yuva kurmalarını sağlamak için proje ve programlarını sürdürdüğünü kaydetti.

Başbakan Küçük, UBP’nin hükümette olmadığı 1994 ve 2004 yıllarında kırsal kesim sosyal konut arsa bedellerinin astronomik rakamlara çıkarıldığını, adeta gençlerin arsa sahibi olmaktan caydırıldığını ifade ederek, gençliği yuva sahibi yaparak Türklüğü kalıcı kılmanın UBP’nin politikalarından olduğunu söyledi.

Küçük, UBP hükümeti döneminde ıslah edilen Dikmen çöplüğünde 1 yıldır yangın olmadığını, duman çıkmadığını, bugün inceleme yaptığı söz konusu yerde duman kokusu dahi duymadığını da belirtti.

Küçük, gelecek yıl  Dikmen çöplüğünün kapatılarak ağaçlandırılacağını, turizm bölgesi veya piknik alanına dönüştürüleceğini söyledi.
Güngör’deki modern çöplüğün de faaliyetlerini yerinde gördüğünü kaydeden Küçük, bütün bunların UBP’nin icraatları olduğunu kaydetti.

ŞAPEL YENİDEN YAPILACAK

Ülkede hükümetin kontrolü dışında da icraatlar yapılmakta olduğunu belirterek, buna örnek olarak Bafra’daki bir şapelin yıkılmasını gösteren Küçük, konuyla ilgili gerekli işlemlerin ve soruşturmanın başlatıldığını kaydetti.

Küçük, söz konusu şapelin yıkılan mevcut taşlarıyla yeniden yapılması için talimat verdiğini söyleyerek, hangi kültürden olursa olsun ülkedeki tarihi eserlerin koruyucusu olacaklarını ifade etti.

ÇAVUŞOĞLU

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, insanların en mutlu oldukları yerin doğup büyüdükleri yerler olduğuna dikkat çekerek, UBP hükümeti olarak köylerde kent standardında yaşam sunmak üzere çalışma içine girdiklerini söyledi.

Görneçli gençlerin köklerinin bulunduğu yerde yuvalarını kurarak daha mutlu yaşam süreceklerini söyleyen Çavuşoğlu,  sosyal konut arsa dağıtımlarının UBP hükümetleri döneminde başladığını kaydetti.

Çavuşoğlu, kaynak ve imkan olduğu sürece kırsalda yaşayanlara hizmet ve köylerinden koparmamak için arsa projelerinin devam edeceğini söyledi.

Çavuşoğlu, sosyal konut arsa projesinin UBP’nin inandığı ve sonsuza kadar yaşamasını hedeflediği KKTC’nin topraklarına sahip çıkma misyonu olduğunu kaydetti.

Görneç Muhtarı Nevzat Akçagil de, başta Başbakan İrsen Küçük olmak üzere arsa dağıtımında katkısı olanlara teşekkür etti.

Bu haber toplam 11112 defa okunmuştur
Arsa dağıtımına devam ediliyor! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans