Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tatar: “4 günde 18 milyon tl ödenecek”
09 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 13:04

Tatar: “4 günde 18 milyon tl ödenecek”

Maliye Bakanı Ersin Tatar, bir takım sıkıntılar nedeniyle geciken devletin bazı kesimlere ödemelerinin bu hafta içinde gerçekleşeceğini ve 4 günde 18 milyon TL ödeneceğini açıkladı.

Bakan Tatar; çiftçiden öğretmene, öğrenciden çalışana kadar devlet hazinesinde alacaklı olanlara bu hafta içinde gerekli ödemelerin yapılacağını duyurdu.

Tatar, kimsenin devletten olan alacağının kalmayacağını, herkesin mutlaka hakkını aldığını ve bundan sonra da alacağını, ancak devlet hazinesinin içinde bulunduğu sıkıntılardan dolayı bir takım ödemelerde gecikme yaşanabildiğini vurguladı.

Tüm sıkıntılara rağmen yapılan çalışmalar neticesinde, Hazine ve Muhasebe Dairesi tarafından, önümüzdeki 4 gün içinde piyasaya girmek üzere toplam 18 milyon TL’lik nakit ödeme gerçekleştireceğini ifade eden Ersin Tatar, bugün üreticilerin sano ve Doğrudan Gelir Desteği ödemelerinin Kooperatif Merkez Bankası’nda ilgili hesaba yatırılmaya başlandığını bildirdi.

11 Mayıs Çarşamba günü, kamuda çalışan işçi ve memurların, Ocak 2011 ek çalışma ödenekleri banka hesaplarına yatırılacağını açıklayan Tatar, Perşembe günü Mart ayına ait taşımacılık ve bursların banka hesaplarına aktarılacağını; Cuma günü ise öğretmenlerin hazırlık ödeneklerinin banka hesaplarına aktarılacağını duyurdu.


Bu haber toplam 11274 defa okunmuştur
Tatar: “4 günde 18 milyon tl ödenecek” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans