Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Liseler İkinci Kez DAÜ’de Müzik Festivali Yaşayacak
09 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 23:36

Liseler İkinci Kez DAÜ’de Müzik Festivali Yaşayacak

KKTC Milli Eğitim, Gençlik Ve Spor Bakanlığının İşbirliği İle 13 Mayıs 2011 Cuma Günü, DAü Kampüsünde Gerçekleştiriliyor.

İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen ve KKTC geneli liselerin müzik gruplarının yer aldığı "doğu Akdeniz üniversitesi liselerarası müzik festivali"nin ikincisi KKTC Milli Eğitim, gençlik ve spor bakanlığı'nın işbirliği ile 13 mayıs 2011 cuma günü, dAü kampüsü'nde gerçekleştiriliyor. Reflex Team Construction Şirketi ve Ektam Kıbrıs Ltd. ana sponsorluğunda, Selim ve Oğluları Aqua Fresh Suları ltd. ile Cyproduction Ltd. katkıları ile gerçekleştirilecek DAü Liselerararası Müzik Festivali'nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) liseleri müzik performanslarını sergilemek ve kaliteli zaman geçirmek için bir araya gelecek.


DAü Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre festivalin amaçları; "Gençlerin müziğe duydukları sevginin gelişmesini ve motivasyonlarının artmasını sağlamak, yoğun ders yılının sonuna doğru gelinirken gençlerimizin sınav baskı ve geriliminden uzaklaşıp güzel bir gün geçirmelerini sağlamak, bir yarışma ortamının baskı ve gerilimi altında, kazanma – kaybetme kaygılarıyla değil, "festival" ortamının sağlayacağı paylaşma, dayanışma, birlikte kaliteli zaman geçirme anlayışının güçleneceği bir atmosferde gerçekleştirmelerini sağlamak" olarak açıklandı.


Kıbrıs Ezgileri


Halka açık olarak gerçekleştirilecek müzik festivaline KKTC'deki lise ve dengi okullar katılıyor..
DAü kampüsünde, Aktivite Merkezi park yerinde kurulacak olan platformda saat 09:30'da başlaması planlanan müzik festivali öğleden sonra saatlerine kadar devam edecek. Müzik grupları 12'şer dakikalık süreyle üç şarkılık performanslarını sergileyecekler ve repertuarlarında bir de Kıbrıs ezgilerinden oluşan parça olacak. Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan DAü Liselerarası Müzik Festivali kapsamında festival alanında yiyecek ve içecek stantları da kurulacak, ayrıca DAü'ye bağlı akademik birimler de standlar açarak dileyen öğrencilere bölümleri hakkında bilgiler aktaracaklar.


Festival sonrası düzenlenecek tören ile festivale katılan liselere plaket takdim edilecek ve katılımcılara da sertifikaları dağıtılacak.


Söz konusu festivalle ilgili kamuoyunu daha detaylı bilgilendirebilmek amacıyla 10 Mayıs 2011 Salı günü, saat 14:30'da, DAü Senato Odası'nda DAü Rektörlüğü'nün ve KKTC Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yetkililerin katılımı ile bir basın toplantısı düzenlenecek.

Bu haber toplam 11968 defa okunmuştur
Liseler İkinci Kez DAÜ’de Müzik Festivali Yaşayacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans