Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük: “Kthy çalışanları için ek bütçe hazırlıyoruz”
09 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 23:41

Küçük: “Kthy çalışanları için ek bütçe hazırlıyoruz”

Başbakan İrsen Küçük, KTHY eski çalışanlarının işsizlik paralarını alabilmesi için Sosyal Sigorta ödeneklerinin yatırılması amacıyla ek bütçe hazırlanacağını açıkladı.

Küçük, Meclis Genel Kurulu toplantısında muhalefeti yanıtlarken yaptığı konuşmada, nüfus sayımının sonbaharda veya ilkbaharda yapılması konusunda çalışmaların sürdüğünü ancak yöntem konusunda henüz kesin kararın verilmediğini bildirdi.

Meclis Genel Kurulu’nda Sivil Savunma Teşkilatı Personel (Değişiklik No 2) Yasa Tasarısı görüşülürken CTP Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu konuştu ve hükümetin, görevi olan ödemeleri yapacak diye haber yayınlattığını belirterek, bunu eleştirdi.

Fellahoğlu, “Maliye Bakanı Tatar’ın, CTP Genel Başkanı Soyer’e hakaret etmesinin üzüntü verici olduğunu” belirterek, tahammülsüzlük olmaması gerektiğini söyledi.

Kadri Fellahoğlu, Girne’deki kat sınırlaması ve sahillerdeki yapılaşmayla ilgili de eleştiriler yaptı.

KÜÇÜK

Konuşmaları yanıtlayan Başbakan İrsen Küçük, mecliste tartışmaların doğal karşılanması gerektiğini ancak tartışmaların salonda kalmasını rica ettiğini söyledi.

Küçük, geçmişte de sert tartışmalar yaşandığını kaydederek, tartışmaların koridorlara taşınmamasını istedi.

Başbakan Küçük, mali bilgilerin yasa gereği süresinde meclise verilmesini süratlendirmek gerektiğini kaydederek, “Bu gibi bilgilerden iktidarların gocunmaması gerekir. Bizim saklamayacağımız bir olay olmaması gerekir, hatta değerlendirmelerden yararlanırız. Bu kültürün kürsülere gelmesi lazım.  Bunun telafisi için ilgili bakanlar süratle tedbir alacaktır. Sizlerin görüşlerinin bize faydası olacağı görüşündeyim” dedi.

Vatandaşlık, kaçak işçi, imam hatip okulları, eski parlamenterlerin açıklamaları, Büyükelçi’nin açıklamaları, batık bankalar gibi konularda yapılan konuşmalara değinen Başbakan Küçük, cumartesi günkü Bakanlar Kurulu’nda “vatandaşlık, imar ve batık bankalar” konularını ele aldıklarını açıkladı.

KTHY ÇALIŞANLARI İÇİN EK BÜTÇE

İrsen Küçük, uzun süredir çalışmaları süren batık bankaların ipoteklerini incelettiklerini, o günkü değerle 10 milyon lira ipotek bulunduğunu saptadıklarını; yaptıkları incelemede bazı ihmaller saptadıklarını bildirdi. Hükümetin bu konuyu sonuna kadar götürmeye kararlı olduğunu, ipotekleri değerlendirerek Maliye’ye gelir aktarmak için girişimler başlattıklarını ifade eden Başbakan Küçük, KTHY çalışanlarının işsizlik paralarını alabilmeleri için ek bütçe hazırlanacağını ve sigorta yatırımlarının yapılacağını açıkladı.


Bu haber toplam 11343 defa okunmuştur
Küçük: “Kthy çalışanları için ek bütçe hazırlıyoruz” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans