Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kthy Çalışanları Başbakanlık önünde eylem yapıyor
11 Mayıs 2011 Çarşamba Saat 11:42

Kthy Çalışanları Başbakanlık önünde eylem yapıyor

Kıbrıs Türk Hava Yolları eski çalışanları ve örgütlü oldukları Hava-Sen, Bakanlar Kurulu toplantısından kendileri ile ilgili bir karar çıkması beklentisiyle Başbakanlık önünde eylem yapıyor.

Başbakanlık ve bakanlıklar önünde yoğun güvenlik önlemi alan polis ile de kısa süreli itiş kakış yaşayan eski çalışanlar, insan zinciri oluşturarak eylemini sürdürdü.

Eyleme, bazı siyasi partiler ve sendikalar da destek verdi.

Eylem ve Bakanlar Kurulu toplantısı sürerken basına açıklamada bulunan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, eski KTHY çalışanlarının işsizlik ödeneği alabilmeleri için gerekli prim borcu için kaynak bulma çalışmalarının tamamlandığını ve yasal düzenlemenin ardından kaynağın Sosyal Sigortalar Dairesi’ne  aktarılacağını söyledi.

Saner, bu yönde yapılacak yasal düzenlemenin Bakanlar Kurulu’ndan geçirildikten sonra Meclis’e gönderileceğini ve en kısa sürede yasallaştırılacağını vurguladı. Ek bütçeye gerek duyulduğunu, bu yüzden yasallaşması için Meclis’e gönderileceğini ifade eden Saner, muhalefetteki partilerle de bu konunun daha önce görüşüldüğünü anımsattı.

Saner, eski çalışanlara iş imkanı konusundaki çalışmaların da sürdüğünü ve talep gelmesi halinde sendikayla görüşebileceklerini kaydetti.


Bu haber toplam 1591 defa okunmuştur
Kthy Çalışanları Başbakanlık önünde eylem yapıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans