Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büro-İş Grevini Bakanlık kaldırdı
12 Mayıs 2011 Perşembe Saat 18:13

Büro-İş Grevini Bakanlık kaldırdı

Büro-İş, bugün İhtiyat Sandığı’nda grev yaptı. Grev, sendika ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında varılan mutabakat neticesinde saat 16.30 itibarıyla kaldırıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin yazılı açıklamasına göre bugün saat 15.00’te İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu,  İhtiyat Sandığı binasında toplanarak, çalışanların grev gerekçesini  görüştü.

Ünverdi, yapılan değerlendirme neticesinde, grev gerekçeleri ile ilgili sendikanın tereddütlerinin ortadan kaldırılması amacıyla; yasada öngörülen gerekli tüzüğün ivedi olarak hazırlanıp Bakanlar Kurulu gündemine sevk edilmesi yönünde mutabakata varıldığını bildirdi. Ünverdi, bu mutabakat üzerine grevin kaldırıldığını belirtti.

Büro-İş Başkanı Hüseyin Akyön de yazılı açılamasında, bugün saat 10.30’da İhtiyat Sandığı Dairesi’nde “şok grev” uygulaması başlattıklarını, grev sebebinin ise; “İhtiyat Sandığı çalışanlarının Emeklilik Fonu Türkiye Halk Bankası’nda devlet tahvili olarak değerlendiriliyorken, 10 Mayıs tarihinde yönetim kurulunun aldığı bir kararla Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd.’e aktarılma kararı alması” olduğunu kaydetti.

Akyön, Çalışanın Emeklilik Fonu’nun garanti altına alınacak bir tüzük yapılması için İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu’na öneri sunduklarını, yönetim kurulunda İhtiyat Sandığı Emekli Formu’nun garanti altına alınmasına ilişkin tüzüğün yapılmasına karar verilmesi nedeniyle eylemi kaldırdıklarını kaydetti.

Bu haber toplam 1569 defa okunmuştur
Büro-İş Grevini Bakanlık kaldırdı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans