Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan, Kılıçdaroğlunun belgelerini açıkladı!
12 Mayıs 2011 Perşembe Saat 15:32

Erdoğan, Kılıçdaroğlunun belgelerini açıkladı!

SSK’ya bu şekilde kimleri atadınız? O atananlar kimler? Sizinle bir akrabalıkları var mı? Soyadları, sizin eski soyadınızla, eşinizin eski soyadıyla aynı olan kaç kişi bu şekilde işe alındı? Dürüstsünüz ya, mertsiniz ya,

Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"Amma gel gör ki bir de bizim Bay Kemal vardı. Bir zamanlar Bay Kemal SSK’nın genel müdürüydü. Bir varmış, bir yokmuş... Genel müdürlüğü 90’lı yıllarda. Hastanelerde ne sıkıntılar çektiğimizi biliyorsunuz. İlaçları alamadığımız dönemleri hatırlıyorsunuz. Genel müdür kim? Sayın Kılıçdaroğlu.

"SEN BENİM VATANDAŞIMIN İLAÇLARINI VEREMEDİN"

Sayın Kılıçdaoğlu, yahu sen benim vatandaşımın ilaçlarını bile veremedin. Şimdi nereden böyle atıp tutuyorsun, hangi keseden şimdi konuşuyorsun? Sayın Kılıçdaoğlu, o dönem içerisinde öyle suistimallere adını atmış ki şu anda ben sizlere bir belge açıklayacağım. Diyor ya, dürüstlük abidesi... Hani ’yolsuzlukların peşini bırakmam’ diyor ya... Bakın elimdeki belgeyi açıklıyorum.

"BEN BOŞ DOSYA AÇIKLAMIYORUM"

Ben boş dosya açıklamıyorum, belge açıklıyorum. Altında kapı gibi Kılıçdaoğlu’nun oluru var.

Belge şöyle: "ÖSYM tarafından sınav günlerinin dolu olduğu, yakın zamanda yapılan sınavla yeterli sayıda başvurunun alınamadığı, 1998 yılından sonra sınavların yapılması halinde atamaların gecikebileceği... Söz konusu pozisyonlarda görev almak isteyenlerin talepleri doğrultusunda atamalarının gerçekleştirilmesinin uygun olacağı düşünülmektedir..’ Tarih 14 Temmuz 1998. Olur imzası Kemal Kılıçdaroğlu.

"SSK'YA ATANANLARIN KAÇ TANESİ SENİN AKRABAN?"

Şimdi ben soruyorum: Nasıl oluyor da ÖSYM sınav yapamıyor? Hani bu son zamanlarda ÖSYM üzerinde geçiniyor ya... Şimdi bunun cevabını ver Bay Kemal. Nasıl oluyor da yeterli başvuru alınamıyor. Bu söz konusu pozisyonlar neler? O pozisyonlara başvuranlar kimler? Esas soruya geliyorum: Sayın Kılıçdaroğlu, SSK’ya bu şekilde kimleri atadınız? O atananlar kimler? Sizinle bir akrabalıkları var mı? Soyadları, sizin eski soyadınızla, eşinizin eski soyadıyla aynı olan kaç kişi bu şekilde işe alındı? Dürüstsünüz ya, mertsiniz ya, Gandi’siniz ya, bu sorulara yanıt verin. Bunları Mecliste de biz yüzüne vurduk, ama cevap alamadık.

AK Parti’yi kurdukları andan itibaren, dürüst, seviyeli, tutarlı siyasetin peşinden koştuklarını vurgulayan Başbakan Erdoğan, siyasetin asla yalanla, iftirayla ve gerçekleşmesi mümkün olmayan vaatlerle anılmasını istemediklerini söyledi. Erdoğan, siyasetin arınması, temizlenmesi için mücadele verdiklerini ifade etti.

Başbakan Erdoğan, "Ne yazık ki CHP’si, MHP’si, BDP’si siyaseti paçasından tutup aşağılara çekmek için yoğun gayret gösteriyorlar. Tıpkı geçmişte olduğu gibi. Şu anda da CHP, MHP, BDP, terör örgütü, Ergenekon; yanlarına o bir kısım medyayı da alarak aynı hizaya geçtiler" dedi.

Bu haber toplam 1771 defa okunmuştur
Erdoğan, Kılıçdaroğlunun belgelerini açıkladı! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans