Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyükelçi Akça, Girne Belediyesini ziyaret etti
13 Mayıs 2011 Cuma Saat 09:39

Büyükelçi Akça, Girne Belediyesini ziyaret etti

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’nın yerel yönetimlere yönelik nezaket ziyaretleri sürüyor.

Büyükelçi Akça, Lefkoşa ve Gazimağusa’nın ardından bugün de Girne Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Büyükelçi Halil İbrahim Akça’nın saat 10:00’da gerçekleşen ziyaretinde Büyükelçiye TC Yardım Heyeti Turizm Müşaviri Bekir Karaduman da eşlik etti.

AYGIN

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ziyarette yaptığı konuşmada, TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’nın Girne Belediyesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Girne’nin Doğu Akdeniz, Ortadoğu ile adanın önemli bir kenti olduğunu kaydeden Aygın, Büyükelçi’yi Girne kenti yanında belediyenin gerçekleştirmek istediği projeler hakkında bilgilendirmek istediğini ifade etti.

“Büyükelçi Akça’nın Girne’ye olan ilgisinin memnuniyet verici olduğu kadar eksilmemesini de diliyorum ve ona yeni görevinde başarılar diliyorum” diyen Sümer Aygın, Büyükelçi Halil İbrahim Akça’nın görevi süresince önemli işlere imza atacağına inanç belirtti.

AKÇA

TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ise, Lefkoşa Türk Belediyesi ile Gazimağusa Belediyesi’nin ardından bugün de Girne Belediyesi’ne nezaket ziyareti gerçekleştirdiğini belirterek, Girne’nin, KKTC’nin dünyaya açılan yüzü, ülke turizminin kalbi olması nedeniyle önemi bulunduğunu söyledi.

Büyükelçi Akça, Girne’nin Kuzey Kıbrıs’ın dünyaya açılan penceresi olması ve gelişiminin daha ileri taşınmasında Büyükelçilik olarak yapılacak çalışmalara imkanlar ölçüsünde destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Ziyarette, belediyenin kentle ilgili yeni projeleri hakkında bilgi alacağını da ifade eden Akça, Başkan Sümer Aygın’a çalışmalarında başarılar diledi.

Bu haber toplam 12414 defa okunmuştur
Büyükelçi Akça, Girne Belediyesini ziyaret etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans